Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Przed nami ciekawe wydarzenia w ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego

Środa 28 listopada 2018 brak komentarzy

Po raz kolejny rok mieszkańcy Słubic i Frankfurtu spędzą wspólnie przedświąteczny czas uczestnicząc w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym, To już 10 edycja tego kalendarza. Oba miasta przygotowały mnóstwo atrakcji.

Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 1 grudnia. Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza tego dnia, od 15.00 do 18.00, na lodowisko. Za darmo będzie można wypożyczyć łyżwy, a rodziny i zainteresowane grupy będą mogły wziąć udział w sportowej rywalizacji, m.in. w wyścigu na lodzie. Potem taflę przejmą profesjonaliści.

Rozegrany zostanie polsko-niemieckie mecz hokeja. Gości powitają  tego dnia przedstawiciele władz obu miast, będzie też występ słubicko-frankfurckiego chóru „Kukułeczki”. Od godz. 14.30 organizatorzy oferują mieszkańcom dwumiasta darmowy transport. Autobus zabierze najpierw chętnych z Karl-Marx-Straße, a kwadrans później sprzed Collegium Polonicum w Słubicach.

Po tej sportowej inauguracji Aktywny Kalendarz Adwentowy otwierać będzie każdego dnia kolejne okienka, umilając mieszkańcom Słubic i Frankfurtu przedświąteczny czas. Codziennie instytucje kulturalne i społeczne, firmy, stowarzyszenia i grupy będą organizować ciekawe wydarzenia, na które zapraszają mieszkańców dwumiasta.

W niedzielę, 2 grudnia, w godz. 14.00 – 17.00, zapraszamy na spacer śladami polskich i niemieckich tradycji bożonarodzeniowych. Ta wycieczka po obu stronach Odry przybliży również w ciekawy sposób historię Słubic i Frankfurtu. Zbiórka przed Polsko-Niemiecką Informacją Turystyczną we Frankfurcie nad Odrą przy Große Oderstraße 29.

Dla osób pragnących uciec przed zimnem Samorząd Studencki (AStA) Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą zorganizował „cudowną zimową plażę”. Przy Brunnenplatz, obok bocznego wejścia do biurowca Oderturm, odwiedzający będą mogli w środę, 12 grudnia, od godz. 15.00 przenieść się do przedświątecznej Australii. Przy jacuzzi na świeżym powietrzu, drinkach i różnych grach i zabawach ciepło zrobi się nie tylko na sercu.  

Gmina Słubice zaprasza w piątek, 14 grudnia na deptak przy ul. Jedności Robotniczej. W godz. 16.00 – 18.00 będzie można podziwiać tam prawdziwe renifery w „świątecznej zagrodzie”. Nie zabraknie również Świętego Mikołaja. Na bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych, zorganizowanych w pobliskiej bibliotece miejskiej, będzie można wykazać się kreatywnością przy tworzeniu ozdób świątecznych.

18 grudnia, o 17.00 i 19.30 Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do frankfurckiego Forum Kleista na Preludium Bożonarodzeniowe. To wyjątkowo barwne widowisko przyciąga co roku tłumy, a darmowe wejściówki na to przedstawienie rozchodzą się jak ciepłe bułki.

W środę, 19 grudnia o godz. 17.00 w Hali Koncertowej we Frankfurcie, zabrzmi polsko-niemiecki bożonarodzeniowy jazz. Brandenburska Orkiestra Państwowa z Frankfurtu nad Odrą zagra dla wszystkich mieszkańców dwumiasta bezpłatny koncert.

W sobotę, 22 grudnia, przy Karl-Marx-Straße 20, spółka ARLE gGmbH sprawi, że urzeczywistnią się bajki. W godz. 14:00 – 17:00 dzieci i młodzi duchem dorośli spędzą miło czas, słuchając baśni „Pani Zima” braci Grimm na polsko-niemieckim spotkaniu literackim.

Cały program dostępny jest pod adresem: http://www.bolfras-kleist.eu/ lub www.facebook.com/LebendigerAdventFFOSlubice.

Projekt jest współfinansowany z funduszu programu BB PL INTERREG V A 2014-2020 Fundusz Małych Projektów Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA, Mittlere Oder e.V.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 6:40:12
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij