Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Praca na pograniczu – jak znaleźć zatrudnienie albo miejsce nauki zawodu? 

Poniedziałek 27 marca 2017 brak komentarzy

Praca na pograniczu – jak znaleźć zatrudnienie albo miejsce nauki zawodu? 

W środę 29 marca, eksperci z Polski i Niemiec będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących pracy po drugiej stronie Odry. Na zainteresowanych czekają od 13.00 do 17.00 w siedzibie Urzędu Pracy we Frankfurcie nad Odrą (Heinrich-von-Stephan-Straße 2).
Czy moje świadectwo zawodowe może być uznane w Niemczech? Jak prawidłowo składać aplikację o pracę? Jak wyglądają warunki ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno-rentowego? - to tylko przykładowe zagadnienia, o których będzie można porozmawiać podczas spotkania organizowanego w ramach pierwszego Polsko-Niemieckiego Dnia Informacji we Frankfurcie nad Odrą. 

Informacji udzielać będą zaproszeni eksperci z Polski i Niemiec nie tylko z frankfurckiego Urzędu Pracy, ale też przedstawiciele Jobcenter Frankfurt, Jobcenter powiatu Märkisch-Oderland, sieci wspierania integracji na rynku pracy IQ Netzwerk Brandenburg, Niemieckiego Ubezpieczenia Emerytalnego, publicznej kasy chorych AOK, Izby Przemysłowo-Handlowej Wschodniej Brandenburgii, Izby Rzemiosła we Frankfurcie Regionu Wschodniej Brandenburgii, sieci enterprise europe network berlin-brandenburg, instytucji edukacji ustawicznej Volkshochschule we Frankfurcie, Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach oraz doradcy sieci EURES z Zielonej Góry. Regina Gebhardt-Hille, doradczyni sieci EURES przy Urzędzie Pracy we Frankfurcie n. Odrą i organizator tego wydarzenia podkreśla, że jest to impreza dokładnie dla tych osób, które zastanawiają się, żeby ewentualnie podjąć pracę na pograniczu po jednej albo drugiej stronie Odry, albo myślą o nauce zawodu w Niemczech. Kto do nas przyjdzie, spotka specjalistów, którzy udzielą wszystkich wymaganych informacji. Można oszczędzić dużo czasu nie chodząc w tym celu do co najmniej kilku rzędów i zakładów ubezpieczeń. Dla przyszłych pracowników transgranicznych będzie to dzień pełen pożytecznych informacji - zachęca. Wcześniejsze zgłoszenie nie jest wymagane. Organizatorzy rekomendują dojazd komunikacją publiczną ze względu na niewielką liczbę miejsc parkingowych. Dalsze informacje w Internecie:www.arbeitsagentur.de/frankfurt-oder.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 21 lutego 2020 7:48:42
  • imieniny obchodzą:

    Eleonora, Feliks, Kiejstus

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij