Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

„Poznajmy się bliżej, poznajmy nasz region” - podsumowanie realizacji projektu

Poniedziałek 13 listopada 2017 brak komentarzy

Od września do końca października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach realizowany był projekt edukacyjny „Poznajmy się bliżej, poznajmy nasz region”, który był skierowany do wszystkich chętnych uczniów ze szkoły.

Nieformalna Grupa „Aktywni dla Jedynki” składająca się z rodziców, nauczycieli i byłych uczniów SP1 stworzyła projekt mający na celu nabycie przez uczniów umiejętności psychospołecznych.  Poprzez udział w różnego rodzaju warsztatach i wyjazdach tematycznych, przybliżających wiedzę o regionie oraz wzmacniających  postawę  lokalnego patriotyzmu, dzieci miały możliwość w atrakcyjny sposób zrealizować swoje pasje. 

Projekt został przygotowany i zrealizowany we współpracy z Fundacją na Rzecz Collegium Polonicum w Słubicach. 

W Konkursie projektów Lubuskiej Inicjatywy Młodzieżowej – Budżet Inicjatyw Obywatelskich dla grup nieformalnych wygraliśmy dofinansowanie w wysokości 5000 złotych.

Wszystkie działania w projekcie były podzielone na trzy etapy:

Pierwszy etap dotyczył integracji uczestników projektu. Lekcje wychowawcze
z psychologiem, spotkania na świetlicy szkolnej i na kółku plastycznym z harcerzami oraz wspólne warsztaty pozwoliły młodszym uczniom poznać czym jest harcerstwo i czym się zajmuje. 

Drugi etap obejmował cykl warsztatów arteterapii, podczas których uczestnicy mieli możliwość bliższego poznania technik plastycznych takich jak decoupage i filcowanie na sucho. Na warsztatach z majsterkowania młodzież szkolna poznała tajemnice obróbki drewna
i wykonała zabawkowe mebelki dla lalek ze świetlicy szkolnej. Młodzi słubiczanie mieli okazję w ciekawy i atrakcyjny sposób spędzić swój czas wolny.

Trzeci etap pomógł poszerzyć  wiedzę o naszym regionie i nie tylko, poprzez zorganizowane  wycieczek: do Zielonej Góry i Poznania. Dzieci miały możliwość poznać ciekawostki i historię Zielonej Góry. Poszukiwały figurek Bachusików według mapy i wskazówek przewodnika. Zobaczyły również najciekawsze zakątki Ogrodu Botanicznego i Palmiarni. Zwieńczeniem wyjazdu było wejście na seans filmowy „Moje wakacje z Rudym”. 

W Poznaniu uczniowie, po wysłuchaniu „Legendy o Poznańskich koziołkach”, mieli okazję osobiście obejrzeć na Rynku trykające się koziołki. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej „W świecie arcydzieł” w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Na zakończenie wyjazdu dzieci obejrzały film „Tarapaty” w poznańskim Multikinie.

Podsumowaniem tego projektu stała się wystawa prac plastycznych i fotografii wykonanych przez uczestników warsztatów. Dzieła małych artystów można obejrzeć w Szkole Podstawowej nr 1 i w Urzędzie Miejskim w Słubicach.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.

Projekt Współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego

Współpraca z Fundacją na Rzecz Collegium Polonicum


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 16 października 2018 11:08:50
  • imieniny obchodzą:

    Florentyny, Ambrożego, Gawła

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij