Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Pożar w Słubicach, znaleziono dwa zwęglone ciała [foto] [video]

Środa 8 stycznia 2020 brak komentarzy

Pożar wybuchł we wtorek, 7 stycznia w godzinach wieczornych. “Zgłoszenie otrzymaliśmy o 21:40, ogniem objęty był cały budynek. Paliła się piwnica, piętro i strop” – mówi dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie. 

Paliło się dawne przedszkole „Pinokio” przy ul. 1 Maja 15. Strażacy potwierdzają, że w budynku znaleziono dwa zwęglone ciała. Znajdowały się w piwnicy. Trzecią osobę ewakuowano, przebywała w innej części budynku i nie wymagała pomocy medycznej.

Z ogniem walczyło pięć zastępów strażaków. To trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Słubicach, jeden z OSP Słubice i jeden z OSP Golice. Na miejscu pojawiła się także policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar rozpoczął się w piwnicy. W rozmowie świadkowie zdarzenia nie ukrywali, że pożary w pustostanie po dawnym przedszkolu wybuchały już w przeszłości. 

Z informacji asp. Magdaleny Jankowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, na tę chwilę nie jest znana wiek, płeć ani tożsamość osób znalezionych w pożarze.

- Postępowanie mające to wyjaśnić, jak również ustalić przyczynę pożaru, będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora. Po zakończeniu działań przez strażaków zostaną przeprowadzone szczegółowe oględziny - powiedziała Jankowska.

Wielu mieszkańców zwracało uwagę, że budynek nie jest należycie zabezpieczony i osoby bezdomne mają do niego łatwy dostęp. Zdjęcia i filmy z pożaru redakcja otrzymała od naszych internautów.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 0:57:01
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij