Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Pożar w Collegium Polonicum w Słubicach [FOTO] [VIDEO]

Środa 1 sierpnia 2018 brak komentarzy

Wczoraj, (31 lipca 2018 r.) ok. godz. 22:20 w Collegium Polonicum w Słubicach wybuchł pożar. Straż Pożarna w Słubicach otrzymała zgłoszenie o palącym się dachu. Z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zapalił się dach nad aulą główną CP. Do akcji skierowano liczne zastępy straży pożarnej z terenu powiatu słubickiego oraz innych powiatów. Po przybyciu na miejsce jednostek gaśniczych stwierdzono duże zadymienie, ogień nie był widoczny.

Podjęto decyzję o podawaniu strumienia wody z podnośnika strażackiego (od strony ul. 1 Maja) a także rozpoczęto działania gaśnicze i wprowadzono strumień wody do wewnątrz budynku celem gaszenia stropu. Zarządzono ewakuację parkingu strzeżonego znajdującego się przy CP, liczni mieszkańcy wyprowadzali stamtąd swoje samochody. Wg informacji straży nie było zagrożenia dla samochodów, choć dookoła CP roznosił się swąd spalenizny. Pożar został ugaszony po ok. 2h. Sala została zalana wodą, trwa ustalanie przyczyn. Nikomu nic się nie stało.

ZAPIS TRANSMISJI "NA ŻYWO" - prowadzonej przez NaszeSlubicePL podczas działań gaśniczych:

Z relacji obecnych na miejscu zdarzenia świadków wynika, że tego dnia wykonywane były prace przy poszyciu dachu (smołowanie, kładziona była papa) - prawdopodobnie to mogło być przyczyną pożaru.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:24:05
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij