Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Pożar stodoły w Białkowie. Potężny słup ognia widoczny był z kilku kilometrów

Wtorek 20 marca 2018 brak komentarzy

Poniedziałek, 19 marca br. zapaliła się stodoła w Białkowie. Potężny słup ognia widoczny był z kilku kilometrów, a dowódca zastępu z Ochotniczej Straży Pożarnej z Białkowa, który jako pierwszy rozpoczął działania, od ręki poprosił drogą radiową o dodatkowe siły i środki.

Sytuacja wygląda dramatycznie. Stodoła płonęła w całości jak pochodnia, a płomienie sięgające trzeciego piętra wdzierają się do stojącego kilka metrów obok budynku mieszkalnego. Ochotnicy z Cybinki wraz z zastępem z OSP Białków w początkowej fazie działań toczą heroiczną walkę w obronie budynku mieszkalnego i pozostałych zabudowań, podając trzy prądy wody w obronie oraz jeden w natarciu na płonący obiekt.

W rejon pożaru przybywają sukcesywnie kolejne siły i środki z okolicznych OSP oraz JRG w Słubicach, podając kolejne prądy w wody w natarciu tłumiące płomienie oraz zasilają innych strażaków w środek gaśniczy.

Wspólnymi siłami udało sie ochronic budynek mieszkalny. Pożar po kilkudziesięciu minutach został opanowany. Rozpoczęło się tym samym sukcesywne i żmudne uporządkowania pogorzeliska, rozbiórka elementów konstrukcyjnych grożących zawaleniem oraz przelewanie wodą tlących się elementów i wyposażenia, które trwało do późnych godzin nocnych.

Niestety stodoła spłonęła doszczętnie.

Podsumowując, w akcji trwającej prawie cztery godziny udział brały: 4 zastępy z JRG w Słubicach (GBA, GCBA, GCBM, SLOp), zastępy z: OSP Cybinka (GBA), OSP Białków (GBA), OSP Grzmiąca (GBA), OSP Radzików (GBA), JRG Krosno Odrzańskie (GCBA) oraz patrol Policji. Był to jeden z największych pożarów w ostatnim czasie.

inf.pras. OSp Cybinka


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 7:15:33
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij