Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Pożar lasu w okolicach Gajca

Sobota 20 października 2018 brak komentarzy

Październikowa plaga pożarów dotarła w okolice naszych lasów. Pożary lasów w tym czasie które spędzają sen z powiek strażakom i leśnikom w całym kraju.

Jednostka OSP z Rzepina została zaalarmowana o 13:55, do pożaru wyjechał jeden zastęp na GBA Mercedes. Pożar miał miejsce na południe od drogi powiatowej Rzepin-Nowe Biskupice, na odcinku Gajec-Sułówek, w rejonie parkingu leśnego. Na miejscu pracowały już siły i środki Lasów Państwowych (GBA i GLBM) oraz JRG PSP ze Słubic (GBA, GCBA). Później dojechał jeszcze zastęp na samochodzie GCBA z OSP Kowalów. Działania OSP Rzepin polegały na zasilaniu samochodu GBA z JRG oraz pomocy w przelewaniu pogorzeliska, a następnie na samodzielnym zalewaniu przy pomocy szybkiego natarcia z Mercedesa. Był to żmudny proces, ponieważ ogień tlił się miejscami pod powierzchnią, w kikutach pni drzew itp. Zastęp OSP uzupełniając w międzyczasie zbiornik z hydrantu i innego auta, dostarczył do pożaru ok. 10 ton wody. W akcji spędzili ponad 3 godziny. Powierzchnia spalona wyniosła ok. 1 ha.

APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ W LASACH! Długotrwała susza powoduje, że każdy niedopałek, lub nawet pozostawienie auta z rozgrzanym silnikiem na trawie, może doprowadzić do pożaru!

Inf.pras. OSP Rzepin

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 24 lutego 2020 3:12:05
  • imieniny obchodzą:

    Maciej, Bogusz, Modest

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij