Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Powiat pozyskał dofinansowanie na kolejny autobus dla niepełnosprawnych!

Wtorek 4 września 2018 brak komentarzy

“Jest wiele możliwości, by uzyskać dofinansowanie na podobne projekty. Jak widać wystarczy tylko dobrze poszukać, by uzyskać efekty” - mówił starosta Marcin Jabłoński.

To już czwarty tego typu pojazd - do kogo trafi tym razem?

Dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do „Programu wyrównywania różnic między regionami III” możliwe było pozyskanie dofinansowania na zakup trzech busów, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Pojazdy trafiły do Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie oraz Środowiskowych Domów Samopomocy w Górzycy oraz w Bieganowie. Starosta Marcin Jabłoński zaznaczał, że to nie koniec starań o środki zewnętrzne na podobne cele. Udało się pozyskać kolejny autobus.

18-osobowy autobus, z którego będą mogły korzystać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, trafi do uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach. 6 sierpnia umowę w tej sprawie podpisali w Zielonej Górze: starosta Marcin Jabłoński, jego zastępca Leopold Owsiak oraz skarbnik powiatu Anna Górska, wraz z dyrektorem lubuskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzejem Gonią. A dziś, już w starostwie, odpowiednią umowę zawarto z gminą Górzyca. Dokumenty podpisali: starosta Marcin Jabłoński, jego zastępca Leopold Owsiak oraz wójt Górzycy Robert Stolarski, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Anny Górskiej oraz skarbnika gminy Górzyca Beaty Gołębiowskiej.

Obecni byli również: kierownik WTZ w Żabicach Monika Karasińska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Słubicach Anna Gołębiowska oraz naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w starostwie Wojciech Skwarek.

Łączny koszt projektu to 159 900,02 zł, z czego dofinansowanie ze środków PFRON-u wynosi 111 930,01 zł, a 47 970,01 zł to wkład własny gminy Górzyca.

inf.pras. Starostwo Powiatowe w Słubicach/oprac. wł.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 19 listopada 2019 0:59:15
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Seweryn, Paweł

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij