Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Powiat otrzymał 300 tys. zł na dofinansowanie Domu Dziennej Opieki dla Seniorów

Czwartek 15 lutego 2018 brak komentarzy

W ramach rządowego projektu Senior+ powiat słubicki dostanie aż 300 tys. zł na prace budowlane i wyposażenie pomieszczeń Dziennego Domu Pobytu Seniora, który z inicjatywy zarządu powiatu powstanie wkrótce w Słubicach.Gdzie? Na parterze budynku przy ul. Mickiewicza (tzw. przychodnia).

“Cieszę się bardzo, że udało się wam zdobyć te pieniądze, i to w takim ekspresowym tempie! Dla mnie, jako niepełnosprawnej osoby w podeszłym wieku, utworzenie tej placówki jest niezmiernie ważne. I oczywiście dla wszystkich seniorów naszego powiatu” - nie kryje radości Jan Skałecki, regionalista z Kowalowa, kandydat do powstającej właśnie Powiatowej Rady Seniora.

“Nasi seniorzy nie powinni przebywali tylko w swoich domach, tym bardziej, że mają oni wiele pomysłów i planów. Wkrótce będą mogli rozmawiać o ich realizacji w swoim własnym, stworzonym specjalnie dla nich miejscu. Tworząc tę placówkę mieliśmy na uwadze kilka ważnych celów. Nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoje miejsce, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać i miło spędzać czas. Będą mogli tu także rozmawiać o swoich inicjatywach, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom naszego powiatu. W naszych seniorach drzemie bowiem ogromny potencjał  - mówi starosta Marcin Jabłoński.

Powiat liczy na więcej, bo wiele wskazuje na to, że otrzymane 300 tys zł nie zamyka źródła dofinansowania nowej placówki.

“Powiat słubicki złożył także wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie remontu łazienek w Dziennym Domu Pobytu Seniora - tłumaczy Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach. Wnioskowana kwota to ponad 36,5 tysiąca złotych, czyli połowa niezbędnych na ten cel środków.

Niewykluczone, że to nie koniec starań o dofinansowana powstającej placówki ze środków zewnętrznych.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 16 września 2019 9:43:15
  • imieniny obchodzą:

    Edyta, Kamil, Korneliusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij