Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Potrącenie 8-letniego chłopca na przejściu dla pieszych

Czwartek 25 października 2018 brak komentarzy

We wtorek (23 października) na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzepinie został potrącony 8-letni chłopiec. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o wzajemną wyrozumiałość wobec siebie oraz o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas jazdy. Nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników dróg w dużej mierze zależy od nas samych.

We wtorek (23 października), kilka minut po godz.14 doszło do potrącenia 8-letniego chłopca na oznakowanym przejściu dla pieszych przy na ul. Elizy Orzeszkowej w Rzepinie.Z policyjnych ustaleń wynika, że 46-letnia kierująca samochodem osobowym marki Citroen nie zachowała należytej ostrożności podczas jazdy i na pasach potrąciła prawidłowo idącego  8-latka. Chłopiec z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 46-latka była trzeźwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przebieg zdarzenia.

Policja apeluje:

Piesi stanowią w okresie jesienno-zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych, aby w tych niebezpiecznych miesiącach szczególnie dbali o swoje bezpieczeństwo.

Zagłębiając się w policyjne statystyki, z łatwością można określić główne przyczyny wypadków z pieszymi oraz miejsca, w których do nich dochodzi. Nie jest tajemnicą, że pieszym nie sprzyjają warunki zmniejszonej przejrzystości powietrza, tj.; zmrok, świt, mgła itp. Stąd tak ważne jest używanie elementów odblaskowych w określonych warunkach. Warunki te to zmrok, teren niezabudowany oraz pobocze drogi. Tyle mówią przepisy. Zdrowy rozsądek powinien podpowiadać jednak więcej. Noszenie elementów odblaskowych podnosi bezpieczeństwo niechronionych w KAŻDEJ sytuacji. Ile razy poruszając się po mieście spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy kierowca zauważył pieszego w ostatniej chwili. Nawet, jeśli ten był na przejściu dla pieszych. Niestety te azyle bezpieczeństwa generują największą ilość zdarzeń, najczęściej tragicznych w skutkach. Ilu z tych zdarzeń można by uniknąć, gdyby pieszy miał na sobie odblask?

Pamiętajmy o jednej bardzo ważnej rzeczy. To, że pieszy widzi w nocy jadący pojazd nie jest równoznaczne z tym, że kierujący tym pojazdem widzi pieszego. Aby osoba poruszająca się poboczem drogi była widoczna, padające na nią światło reflektorów musi się od czegoś odbić.

Kierowca poruszający się z prędkością ok. 100 km/h zauważy pieszego bez odblasków z odległości 30 metrów. Odległość tą pokona w niecałą sekundę a jego droga hamowania wyniesie niemal 70 metrów.

Ten sam kierowca, jadący w identycznych warunkach, zauważy pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe z odległości 150 (!) metrów. Na reakcję będzie miał aż 7 sekund. W warunkach drogowych to bardzo dużo. Wystarczająco, aby statystyki policyjne nie odnotowały kolejnej ofiary śmiertelnej.

inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 5:53:28
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij