Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymana!

Wtorek 14 listopada 2017 brak komentarzy

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali kobietę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie służby.

Wczoraj (13 listopada 2017 r.) podczas kontroli wyjeżdżającego z naszego kraju samochodu osobowego marki Hyundai, funkcjonariusze wylegitymowali 31- letnią kobietę, która nie posiada obywatelstwa żadnego kraju, a na stałe zamieszkuje we Włoszech. Po dokonaniu sprawdzeń okazało się, że kobieta jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez władze Niemiec za oszustwa, fałszerstwa oraz podrabianie dokumentów. Zatrzymana pozostaje obecnie w dyspozycji Nadodrzańskiego OSG, dalsze decyzje w jej sprawie podejmie Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

inf.pras: Nadodrzański Oddzial Straży Granicznej


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 16 października 2018 11:08:30
  • imieniny obchodzą:

    Florentyny, Ambrożego, Gawła

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij