Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Polsko-niemiecka konferencja na temat walut alternatywnych

Piątek 23 lutego 2018 brak komentarzy

 W sobotę, 24 lutego, w Collegium Polonicum w Słubicach, odbędzie się jednodniowa konferencja na temat walut alternatywnych i banków czasu.

Omówione zostaną zagadnienia praktycznej realizacji projektów walut regionalnych i ich zakresu działania. Dr. Grzegorz Sobiecki z Kolegium Nauk o Społeczeństwie SGH w Warszawie podzieli się wynikami badań, które przeprowadził w całej Europie. Pani Kathrin Latsch z Monnety GmbH przedstawi kilka banków czasu w Niemczech, a Pani Julita Jakubowska będzie relacjonować praktykę jej banku "Bank Czasu - Bankiem życzliwości" z Tczewa koło Gdańska.

Po prezentacjach uczestnicy zaproszeni zostaną do zaangażowania się w rozwój transgranicznego polsko-niemieckiego banku czasu. Powodem konferencji są trudności, które Stowarzyszenie Słubfurt e.V. napotyka w praktycznej realizacji lokalnego "ZeitBankCzasu". Wydarzenie jest wspierane ze środków euroregionalnych i będzie towarzyszyć studentom seminarium prowadzonym przez Michaela Kurzwelly'ego przy Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są przez organizatorów na adres buero@slubfurt.net

start:  godz 10:00, Collegium Polonicum w Słubicach.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 8 kwietnia 2020 11:06:21
  • imieniny obchodzą:

    Julia, Dionizy, January

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij