Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Policjant uratował życie starczej kobiecie

Poniedziałek 1 kwietnia 2019 brak komentarzy

Natychmiastowa i zdecydowana reakcja policjanta z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zapobiegła tragedii. Sierż. Tomasz Tetera uratował starszą kobietę, która przewróciła się na chodniku. Udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej, podjął resuscytację do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki temu kobieta odzyskała świadomość i została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

Zdarzenie miało miejsce 15 lutego w Słubicach. Policjant z Wydziału Prewencji KPP Słubice  sierż. Tomasz Tetera dostał na telefon informację o leżącej , nieprzytomnej kobiecie na chodniku przy jednej z ruchliwych ulic w Słubicach. Liczyła się każda minuta, profesjonalizm i szybkość działania policjanta pozwoliła uratować życie kobiety. Funkcjonariusz wspólnie ze Strażnikiem Miejskim z którym pełnił służbę,  bardzo szybko znalazli się na miejscu, gdzie leżała starsza kobieta z widoczna raną głowy, była sina i nie było z nią żadnego kontaktu, dookoła stało pełno ludzi. Policjant zareagował natychmiast, od razu przystąpił do udzielania pierwszej pomocy, podjął resuscytację krążeniowo – oddechową. Dzięki policjantowi przywrócono akcje serca a kobieta została oddana w ręce lekarzy. Została przetransportowana do szpitala, gdzie uzyskała specjalistyczną pomoc. Jak ustalono później 68 letnia mieszkanka Słubic szła chodnikiem, w pewnym momencie  przewróciła się i straciła przytomność. Szybkość działania policjanta miała szczęśliwy finał, pozwoliło to na uniknięcie tragedii. Policjant dotarł na miejsce niemalże w ostatniej chwili.

Nasz młody policjant cieszy się, że znalazł się o właściwym czasie we właściwym miejscu, tam gdzie pomoc była potrzebna. Funkcjonariusz udowodnił, że policjanci służą ludziom dla ich bezpieczeństwa.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach przybył mąż uratowanej kobiety aby osobiście podziękować policjantowi za uratowanie życia jego żonie. Podziękowania na ręce funkcjonariusza składał w obecności  Zastępcy Komendanta Powiatowego w Słubicach podkom. Mariusza Wojtuściszyn.

 

Źródło: mł.asp. Ewa Murmyło
inf.pras. KPP Słubice

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 17 czerwca 2019 7:52:06
 • imieniny obchodzą:

  Albert, Laura, Adolf

Ostatnie komentarze
 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

 • Piernikowe ząbki ksylitolowe

  afalejev: http://mewkid.net/buy-prednisone/ - Buy Prednisone Prednisone Without A Prescription jat.xvzp.slubickie.info.nvr.jg http://mewkid.net/buy-prednisone/

  Niedziela 9 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij