Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Policjant uratował życie starczej kobiecie

Poniedziałek 1 kwietnia 2019 brak komentarzy

Natychmiastowa i zdecydowana reakcja policjanta z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zapobiegła tragedii. Sierż. Tomasz Tetera uratował starszą kobietę, która przewróciła się na chodniku. Udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej, podjął resuscytację do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki temu kobieta odzyskała świadomość i została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

Zdarzenie miało miejsce 15 lutego w Słubicach. Policjant z Wydziału Prewencji KPP Słubice  sierż. Tomasz Tetera dostał na telefon informację o leżącej , nieprzytomnej kobiecie na chodniku przy jednej z ruchliwych ulic w Słubicach. Liczyła się każda minuta, profesjonalizm i szybkość działania policjanta pozwoliła uratować życie kobiety. Funkcjonariusz wspólnie ze Strażnikiem Miejskim z którym pełnił służbę,  bardzo szybko znalazli się na miejscu, gdzie leżała starsza kobieta z widoczna raną głowy, była sina i nie było z nią żadnego kontaktu, dookoła stało pełno ludzi. Policjant zareagował natychmiast, od razu przystąpił do udzielania pierwszej pomocy, podjął resuscytację krążeniowo – oddechową. Dzięki policjantowi przywrócono akcje serca a kobieta została oddana w ręce lekarzy. Została przetransportowana do szpitala, gdzie uzyskała specjalistyczną pomoc. Jak ustalono później 68 letnia mieszkanka Słubic szła chodnikiem, w pewnym momencie  przewróciła się i straciła przytomność. Szybkość działania policjanta miała szczęśliwy finał, pozwoliło to na uniknięcie tragedii. Policjant dotarł na miejsce niemalże w ostatniej chwili.

Nasz młody policjant cieszy się, że znalazł się o właściwym czasie we właściwym miejscu, tam gdzie pomoc była potrzebna. Funkcjonariusz udowodnił, że policjanci służą ludziom dla ich bezpieczeństwa.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach przybył mąż uratowanej kobiety aby osobiście podziękować policjantowi za uratowanie życia jego żonie. Podziękowania na ręce funkcjonariusza składał w obecności  Zastępcy Komendanta Powiatowego w Słubicach podkom. Mariusza Wojtuściszyn.

 

Źródło: mł.asp. Ewa Murmyło
inf.pras. KPP Słubice

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 24 kwietnia 2019 13:12:48
 • imieniny obchodzą:

  Aleks, Grzegorz, Aleksander

Ostatnie komentarze
 • Dni Cybinki - jaki jest przepis na sukces?

  coalo: Эта организация Корпорация УЛАЩЗ Сарапул делает современным способом видеодиагностикутехнических систем,...

  Sobota 20 kwietnia 2019

 • Lista fantów na licytacje WOŚP 2019 w Słubicach

  SharonDed: Perfect update of captcha recognition package "XRumer 16.0 + XEvil 4.0": captchas breaking of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more...

  Czwartek 18 kwietnia 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij