Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Policjanci ze Słubicach doskonalili swoje umiejętności z zakresu taktyki i techniki interwencji

Środa 7 marca 2018 brak komentarzy

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach doskonalili swoje umiejętności z zakresu taktyki i techniki interwencji. W szkoleniu uczestniczył obserwator z niemieckiej policji komisarz Krzysztof Krawczyk.

Policyjne szkolenie obejmowało zagadnienia posługiwania się bronią palną w sytuacji zagrożenia i bezpośredniego dynamicznego starcia z uzbrojonym napastnikiem. Funkcjonariusze omówili aktualnie obowiązujące z Polsce regulacje prawne dotyczące środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Policjanci przy użyciu amunicji ćwiczebnej przeprowadzili symulacje interwencji, ćwiczenia sytuacyjne oraz zapoznali się z zagadnieniem strzelania instynktownego w metodzie point shooting oraz strzelania w metodzie izraelskiej.

{foto:2]

W trakcie szkolenia policjanci poznali nowe techniki strzeleckie w działaniach typu close quarter combat. W zajęciach uczestniczył policjant z Niemiec komisarz Krzysztof Krawczyk. Policjanci mogli zapoznać się z różnicami w metodach szkoleniowych, ustawodawstwie prawnym dotyczącym użycia broni, które obowiązują w Niemczech. Zajęcia pozwoliły na weryfikację umiejętności policjantów oraz poszerzyły ich wiedzę, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo interweniujących funkcjonariuszy i obywateli, w obronie których codziennie policjanci słubiccy podejmują kilkadziesiąt interwencji.

inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 25 września 2018 6:03:49
  • imieniny obchodzą:

    Aurelia, Władysław, Kamil

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij