Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Policjanci ze Słubicach doskonalili swoje umiejętności z zakresu taktyki i techniki interwencji

Środa 7 marca 2018 brak komentarzy

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach doskonalili swoje umiejętności z zakresu taktyki i techniki interwencji. W szkoleniu uczestniczył obserwator z niemieckiej policji komisarz Krzysztof Krawczyk.

Policyjne szkolenie obejmowało zagadnienia posługiwania się bronią palną w sytuacji zagrożenia i bezpośredniego dynamicznego starcia z uzbrojonym napastnikiem. Funkcjonariusze omówili aktualnie obowiązujące z Polsce regulacje prawne dotyczące środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Policjanci przy użyciu amunicji ćwiczebnej przeprowadzili symulacje interwencji, ćwiczenia sytuacyjne oraz zapoznali się z zagadnieniem strzelania instynktownego w metodzie point shooting oraz strzelania w metodzie izraelskiej.

{foto:2]

W trakcie szkolenia policjanci poznali nowe techniki strzeleckie w działaniach typu close quarter combat. W zajęciach uczestniczył policjant z Niemiec komisarz Krzysztof Krawczyk. Policjanci mogli zapoznać się z różnicami w metodach szkoleniowych, ustawodawstwie prawnym dotyczącym użycia broni, które obowiązują w Niemczech. Zajęcia pozwoliły na weryfikację umiejętności policjantów oraz poszerzyły ich wiedzę, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo interweniujących funkcjonariuszy i obywateli, w obronie których codziennie policjanci słubiccy podejmują kilkadziesiąt interwencji.

inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:26:13
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij