Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku

Piątek 10 sierpnia 2018 brak komentarzy

Policjanci ze słubickiej komendy od początku wakacji odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole policyjne potrwają aż do zakończenia sezonu letniego.

Policjanci aktywnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, patrolując kąpieliska i wody oraz kontrolując miejsca wypoczynku. Kontrole miejsc wypoczynku najmłodszych, funkcjonariusze prowadzą wspólnie z przedstawicielami Sanepidu, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Kuratorium Oświaty. Podczas spotkań w trakcie kontroli letniego wypoczynku policjanci rozmawiają z uczestnikami o bezpiecznym spędzaniu wakacji oraz przekazują dzieciom i młodzieży najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz informują jak uniknąć czyhających zagrożeń. Uczestnikom udzielane są wskazówki w jaki sposób powiadomić służby o zaistniałym zdarzeniu. Ponadto spotkania dotyczą sprawdzenia wiedzy młodych osób na temat odpowiednich zachowań w sytuacji pogorszenia się warunków pogodowych, np. burz czy nadchodzącej nawałnicy.

W czasie wakacyjnych kontroli oraz wspólnych patroli z podmiotami pozapolicyjnymi policjanci sprawdzają pola namiotowe, plaże oraz kąpieliska. Szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo osób, które korzystają ze sprzętu wodnego, biwakują i rozpalają ogniska w miejscach niedozwolonych oraz pod wpływem alkoholu korzystają z kąpieli. Szczególną uwagę policjanci zwracają czy miejsca, w których wypoczywają dzieci są odpowiednio zabezpieczone.

Od czerwca trwają również kontrole stanu technicznego autokarów, którymi dzieci i młodzież wyjeżdża na wycieczki.

Kontrole policyjne potrwają aż do zakończenia sezonu letniego. W tym okresie patrole wielokrotnie odwiedzać będą miejsca wypoczynku i akweny wodne w całym powiecie słubickim.

Działania Policji podczas wakacji wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno- edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz zadania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2018”.

​Inf.pras KPP Słubice/Ewa Murmyło


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:21:54
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij