Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Pojechali po zdrowie!

Środa 5 kwietnia 2017 brak komentarzy

Grupa 50 seniorów zebrała się przed budynkiem Starostwa Powiatowego przed godz. 9.00. Wszyscy w dobrych humorach i ze sporymi bagażami, które ochoczo pakowali do autokaru. – Kiedy wrócimy, to nas nie poznacie! – śmiali się uczestnicy, których pożegnał starosta Marcin Jabłoński. – Ten wyjazd doda Wam energii, podreperujecie zdrowie i nabierzecie sił przed nadchodzącymi świętami – mówił.

4 kwietnia, o godzinie 10.00, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Słubicach, grupa 50 osób wyjechała na turnus rehabilitacyjny. Na wyjazd do sanatorium w Kudowie Zdroju zakwalifikowało się 50 osób powyżej 60. roku życia, które przeszły badania w ramach projektu. – Kiedy zadzwonili do mnie z zaproszeniem, nie wierzyłam, myślałam, że ktoś robi sobie żarty, w końcu kwiecień to miesiąc prima aprilis – mówiła jedna z uczestniczek wyjazdu prozdrowotnego, zorganizowanego w ramach i projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. 

Z walizką i w dobrym humorze

Seniorzy spotkali się na Placu Bohaterów – wszystkim dopisywał dobry humor. – Jestem podekscytowana i szczęśliwa – mówiła jedna z uczestniczek. – To będzie na pewno wspaniała przygoda – dodała i weszła do autobusu zająć miejsce.

Na miejscu każdy z uczestników będzie miał zapewnione badania lekarskie, konsultacje z fizjoterapeutą oraz 18 zabiegów rehabilitacyjnych. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się basen i sauna – uczestnicy będą mogli z nich korzystać przez cały okres pobytu. Będą też poranne ćwiczenia, np. nordic walking, marszobiegi czy gimnastyka poranna. Nie zabraknie także wieczorków integracyjnych oraz tanecznych. Dodatkowo uczestnicy skorzystają z trzech wycieczek turystycznych. 

Kampania dla osób 60+ realizowana jest w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”.

Projekt finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 5:52:47
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij