Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Pojechali po zdrowie!

Środa 5 kwietnia 2017 brak komentarzy

Grupa 50 seniorów zebrała się przed budynkiem Starostwa Powiatowego przed godz. 9.00. Wszyscy w dobrych humorach i ze sporymi bagażami, które ochoczo pakowali do autokaru. – Kiedy wrócimy, to nas nie poznacie! – śmiali się uczestnicy, których pożegnał starosta Marcin Jabłoński. – Ten wyjazd doda Wam energii, podreperujecie zdrowie i nabierzecie sił przed nadchodzącymi świętami – mówił.

4 kwietnia, o godzinie 10.00, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Słubicach, grupa 50 osób wyjechała na turnus rehabilitacyjny. Na wyjazd do sanatorium w Kudowie Zdroju zakwalifikowało się 50 osób powyżej 60. roku życia, które przeszły badania w ramach projektu. – Kiedy zadzwonili do mnie z zaproszeniem, nie wierzyłam, myślałam, że ktoś robi sobie żarty, w końcu kwiecień to miesiąc prima aprilis – mówiła jedna z uczestniczek wyjazdu prozdrowotnego, zorganizowanego w ramach i projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. 

Z walizką i w dobrym humorze

Seniorzy spotkali się na Placu Bohaterów – wszystkim dopisywał dobry humor. – Jestem podekscytowana i szczęśliwa – mówiła jedna z uczestniczek. – To będzie na pewno wspaniała przygoda – dodała i weszła do autobusu zająć miejsce.

Na miejscu każdy z uczestników będzie miał zapewnione badania lekarskie, konsultacje z fizjoterapeutą oraz 18 zabiegów rehabilitacyjnych. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się basen i sauna – uczestnicy będą mogli z nich korzystać przez cały okres pobytu. Będą też poranne ćwiczenia, np. nordic walking, marszobiegi czy gimnastyka poranna. Nie zabraknie także wieczorków integracyjnych oraz tanecznych. Dodatkowo uczestnicy skorzystają z trzech wycieczek turystycznych. 

Kampania dla osób 60+ realizowana jest w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”.

Projekt finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 16 września 2019 9:49:21
  • imieniny obchodzą:

    Edyta, Kamil, Korneliusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij