Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Pieszo do Niemiec z ...Rosji?

Czwartek 23 maja 2019 brak komentarzy

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj przed godz. 18 na Autostradzie A 2 w pobliżu granicy państwa. Pełniący tam służbę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali zmierzającego pieszo do Niemiec obywatela Rosji. 

68-letni Rosjanin szedł poboczem drogi krajowej A2 w stronę Niemiec . Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali go w momencie gdy zamierzał przekroczyć granicę.  Mężczyzna oświadczył, że podróżuje pieszo z Rosji przez Litwę do Niemiec w poszukiwaniu pracy.

W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna przebywa w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami oraz nie ma poza paszportem żadnych innych dokumentów uprawniających go do przekroczenia granicy.  

W wyniku dokonanych sprawdzeń funkcjonariusze ustalili ponadto, że trzy kraje – Estonia, Włochy oraz Łotwa umieściły dane obywatela Rosji jako osoby, której należy odmówić wjazdu lub pobytu na terytorium Państw Schengen. 

 Zatrzymany pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Placówki SG w Świecku, którzy prowadzą dalsze czynności wobec obywatela Rosji. 

inf.pras Nadodrzański Oddział Straży Granicznej


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 21 lutego 2020 7:23:10
  • imieniny obchodzą:

    Eleonora, Feliks, Kiejstus

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij