Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Pędził 110 km/h przez Kunowice

Wtorek 31 lipca 2018 brak komentarzy

Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów słubickiej drogówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 110 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

W czwartkowy poranek, 26 lipca br. patrol słubickiej drogówki dokonywał pomiaru w Kunowicach. Około godz.8:15 policjanci zauważyli samochód marki VW Passat, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca passata na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 110 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego. W związku z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującego również mandat karny w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

 

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

W 2017 roku policjanci zatrzymali  na  terenie  powiatu słubickiego 40 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

fot. M.Horoszkiewicz


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 10 grudnia 2018 17:42:56
 • imieniny obchodzą:

  Julia, Judyta, Daniel

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij