Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Okradał piwnice, został złapany, policja odzyskała część mienia

Czwartek 29 marca 2018 brak komentarzy

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, podejrzanemu o włamania do piwnic i pomieszczeń gospodarczych na terenie Rzepina. Mężczyzna w wyniku przestępczego działania spowodował straty na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili mu popełnienie co najmniej siedem tego typu przestępstw.

Od początku stycznia 2018r. do Komisariatu Policji w Rzepinie  zaczęły napływać informacje o włamaniach do piwnic oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie prywatnych posesji. Sposób działania przestępcy za każdym razem był podobny. Sprawca po uprzednim pokonaniu kłódki zabezpieczającej drzwi dostawał się do wnętrza pomieszczeń. Sprawca kradł m.in. piły spalinowe, wyka szarki, koła samochodowe i wędki.

Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów w ubiegłym tygodniu (21 marca). Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Rzepina. Mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy siedmiu zarzutów popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 6:58:29
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij