Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Okradał lokale handlowe w Słubicach. Został zatrzymany.

Czwartek 17 stycznia 2019 brak komentarzy

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi, podejrzanemu o włamania do lokali handlowych na terenie Słubic. Mężczyzna w wyniku przestępczego działania spowodował straty na łączną kwotę blisko 17 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili mu popełnienie co najmniej sześć tego typu przestępstw.

 

Od początku października 2018r. do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach  zaczęły napływać informacje o włamaniach do słubickich lokali handlowych. Sposób działania przestępcy za każdym razem był podobny. Sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń technicznych(drzwi, szyby, kłódki) dostawał się do wnętrza pomieszczeń. Sprawca kradł m.in. urządzenia będące na wyposażeniu lokali, żywność, napoje alkoholowe oraz pieniądze.

Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów w poniedziałek (7 stycznia 2019r.). Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Słubic.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy sześciu zarzutów popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. 27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

inf.pras. KPP Słubice fot.arch.KPP


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 21 lutego 2020 8:12:37
  • imieniny obchodzą:

    Eleonora, Feliks, Kiejstus

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij