Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Ojcowie NIepodległości - wystawa w Parafii pw. Ducha Świętego

Środa 11 lipca 2018 2 komentarze

Jego Ekscelencja ks. bp. Tadeusz Lityński ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dokonał otwarcia wystawy "Ojcowie Niepodległości", która znajduje sie w Parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Wystawa przedstawia kalendarium odzyskania niepodległości oraz przybliża sylwetki naszych rodaków dzięki którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

Poniżej modlitwa z błogosławieństwem ks. bp. Tadeusza Lityńskiego:

Boże, Ty stworzyłeś człowieka na swoje podobieństwo i powołałeś go, aby żył i wzrastał we wspólnocie z innymi ludźmi. Ty w swoim Synu, który poniósł śmierć na drzewie Krzyża, dałeś nam przedziwny przykład miłości i przez Niego przykazałeś, abyśmy się wzajemnie miłowali.

Obdarz hojnym błogosławieństwem tych wiernych, którzy gromadzą się tu dzisiaj.

Pobłogosław tę pamiątkową wystawę, którą umieszczamy w naszym kościele parafialnym. Nas tu obecnych i tych, którzy będą ją oglądać niech dotknie Boże błogosławieństwo.

Za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz św. Michała Archanioła, udziel pomocy wszystkim oglądającym, aby pielęgnowali miłość ku swojej Ojczyźnie i zachowaj ich od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Wystawę można oglądać w Parafii pw. Ducha Świętego, później zmieni ona lokalizację i będzie dostępna dla oglądających w Bibliotece Miasta i Gminy Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:23:14
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij