Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Collegium Polonicum

Wtorek 7 maja 2019 brak komentarzy

W całej Polsce w dniach 8-15 maja br. świętowany jest Tydzień Bibliotek, który promuje czytelnictwo. W tym roku razem z Biblioteką Uniwersytecką UAM w akcji weźmie udział również Biblioteka Collegium Polonicum.  

Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Słubic i okolic z wszystkich grup wiekowych: uczniów, studentów, osoby pracujące i seniorów na szereg wydarzeń i spotkań.

 

W dniach 13-15 maja br. w czytelni biblioteki odbędzie się cykl literackich popołudni:

 

- 13 maja o godz. 17:00 – literacki five o’clock „Co czytają bibliotekarze”: w miłej atmosferze przy filiżance herbaty pracownicy Biblioteki Collegium Polonicum podzielą się z gośćmi swoimi aktualnymi lekturami. Zapraszamy także naszych czytelników do przedstawienia własnych lektur – prosimy o przygotowanie tekstów, których prezentacja nie zajmie dłużej niż 10 minut.

- 14 maja o godz. 17:00 – Archiwum Karla Dedeciusa zaprasza na polsko-niemieckie warsztaty tłumaczeniowe „na wesoło”. Na podstawie aforyzmów m.in. Stanisława Jerzego Leca i Henryka Bereski będzie można sprawdzić się w sztuce tłumaczenia i przekonać się, że znajomość języka nie jest potrzebna do tego, aby zostać tłumaczem.

- 15 maja o godz. 17:00 – Biblioteka Collegium Polonicum wraz z Fundacją Karla Dedeciusa zapraszają na popołudnie autorskie Andrei Müller – niemieckiej dziennikarki zafascynowanej Polską. 

 

Wszystkie imprezy odbędą się w czytelni Biblioteki Collegium Polonicum, językiem popołudnia literackiego będzie język polski, warsztaty tłumaczeniowe oraz spotkanie z Andreą Müller odbędą się w językach polskim i niemieckim.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Uwaga! Dodatkowo z tej okazji obowiązuje amnestia dla czytelników Biblioteki Collegium Polonicum!

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ogłaszamy amnestię dla dłużników! Kto pomiędzy 8 i 15 maja 2019 roku odda do biblioteki Collegium Polonicum zaległe lub odnalezione książki, będzie zwolniony z kary za przetrzymanie.

 

Informacji udziela:

 

dr Agnieszka Brockmann

Kierownik Biblioteki Collegium Polonicum

brockmann@europ-uni.de

Tel.: 61 829 6752


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 21 stycznia 2020 12:40:54
  • imieniny obchodzą:

    Agnieszka, Inez, Jarosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij