Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Odzyskali 3 skradzione auta - to bilans kilkugodzinnej akcji Straży Granicznej

Poniedziałek 28 maja 2018 brak komentarzy

W ciągu jednego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku odzyskali trzy skradzione kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec samochody. Dwa z nich zatrzymano po pościgach.

25 maja 2018 r. rano funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku wytypowali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju pojazd marki Citroen DS 3. Kierowca jednak nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg. W miejscowości Cybinka mężczyzna porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu 22-latek został zatrzymany. Pojazd, którym uciekał posiadał w stacyjce łamak i jak ustalono został kilka godzin wcześniej skradziony na terytorium Niemiec. Okazało się również, że zatrzymany kierowca prowadził pojazd pomimo braku uprawnień. Wartość odzyskanego citroena to prawie 60 000 zł.

Dwie godziny później funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku skierowali do kontroli jadący od strony Niemiec samochód marki Honda CRV. Kierowca 39-letni obywatel naszego kraju nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu, a w stacyjce zamiast kluczyka również znajdował się łamak. W wyniku sprawdzeń dokonanych poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych ustalono, że także ten pojazd został skradziony kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Kierowca został zatrzymany. Wartość szacunkowa skradzionego auta została określona na kwotę prawie 50 000 zł.

Po południu funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku, pełniący służbę w Słubicach skierowali do kontroli samochód osobowy marki Nissan Pulsar na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zastosował się jednak do wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych przez mundurowych i oddalił się z dużą prędkością w kierunku Poznania. Funkcjonariusze podjęli pościg, ale w pewnym momencie utracili kontakt wzrokowy z pojazdem. Po chwili zauważyli ścigany samochód, który porzucono na parkingu. Poszukiwania kierowcy w pobliskiej okolicy nie przyniosły rezultatu. W bagażniku odkryto oryginalne tablice rejestracyjne, a sprawdzenia dokonane w bazach danych potwierdziły, że samochód został skradziony parę godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Wartość odzyskanego nissana wynosi niemal 50 000.

Odzyskane pojazdy zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a zatrzymanych mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Policji ze Słubic.

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Odzyskali 36 pojazdów o wartości 4 330 000 zł.

Inf.pras. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Świecku


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 marca 2019 18:41:31
  • imieniny obchodzą:

    Pelagia, Feliks, Zbysław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij