Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Obchody 99.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Cybince

Poniedziałek 13 listopada 2017 brak komentarzy

W dniu 11 listopada 2017 r., w rocznicę bardzo ważnego dla Polaków wydarzenia, w Cybince odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Gminne obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Częstochowskiej odprawionej w intencji Ojczyzny, z udziałem mieszkańców i władz samorządowych. Mszę Świętą odprawił proboszcz parafii ks. Piotr Kępka. Po Mszy delegacje: władz gminy, Rady Miejskiej, kombatantów, strażaków, policji, uczniów, harcerzy, jednostek organizacyjnych gminy i powiatu, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz mieszkańców przemaszerowały pod tablicę „Pamięci Weteranów Walczących o Wolność i Niepodległość”, gdzie złożyły kwiaty oraz oddały hołd Tym, którzy poświęcili swoje życie za wolność Ojczyzny. Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk wygłosił również okolicznościowe przemówienie.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej MGOK w Cybince, gdzie głos zabrali: Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury - Ewelina Skórska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Piotr Jędrzejewski. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół w Cybince i Szkoły Podstawowej w Białkowie oraz zespołu „Antidotum”.

Organizatorzy zadbali także o poczęstunek dla wszystkich przybyłych na uroczystość.

Burmistrz Cybinki wszystkim, którzy uczestniczyli w Gminnych obchodach Święta Niepodległości podziękował słowami: „Wszystkim osobom, które wzięły udział w obchodach Święta Niepodległości w Naszej Gminie oraz jego współorganizatorom serdecznie dziękuję. Wspólna modlitwa w intencji Naszej Ojczyzny i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową to wyraz wdzięczności dla Tych, którzy wywalczyli dla nas wolną Polskę. Dziękuję za wspólne świętowanie i chwilę refleksji przy wspaniałym wykonaniu pieśni, których głównym przesłaniem były akcenty niepodległościowe.

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem..." pamiętajmy...”

inf.pras Gmina Cybinka więcej zdjęć: tutaj


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 16 października 2018 11:10:43
  • imieniny obchodzą:

    Florentyny, Ambrożego, Gawła

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij