Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna wykorzystywana jako doraźny punkt opieki zdrowotnej?

Sobota 31 marca 2018 1 komentarz

Od dłuższego czasu dochodzą do nas sygnały od rodziców, którzy zgłaszają się ze swoimi chorymi pociechami do Szpitala Powiatowego w Słubicach w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej i muszą dłużej oczekiwać na przyjęcie lekarza pediatry.

Dodatkowo temat zaogniła informacja, jaka ukazała się przy wejściu do słubickiego szpitala, mówiąca o wydłużonym czasie oczekiwania na lekarza pediatrę w związku z dużą liczbą dzieci zgłaszanych po poradę w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (3-4 godziny).

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sprawie i z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że większość rodziców pierwsze kroki, podczas choroby dziecka kieruje nie do lekarza rodzinnego, tylko do słubickiego szpitala do punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Jak wynika z ustaleń, słubicki szpital, jako jedyny w okolicy dysponuje lekarzem PEDIATRĄ, który przebywa stale na takich nocnych i świątecznych dyżurach. Niestety, natłok przypadków chorych dzieci zgłaszanych do szpitala znacznie wydłużył czas oczekiwania. Pojawiły się słowa krytyki dotyczące czasu oczekiwania a nawet skandaliczne sytuacje, jak w przypadku rodzica, który oczekując na lekarza pediatrę ze swoim dzieckiem nie wykazał się cierpliwością i wtargnął na oddział położniczy, zakłócając akcję porodową.

Każdy lekarz pediatra, aby przebadać dziecko na nocnym czy świątecznym dyżurze, musi odejść od łóżka małego pacjenta czy rodzącej matki i zająć się przypadkami dzieci “chorych”, które z powodzeniem mogłyby skorzystać z porady lekarza rodzinnego, a z różnych przyczyn przyprowadzane są do szpitala.

Słubicka lecznica stara się uczulać rodziców, aby nie traktować NiŚOZ jako punktu lekarza rodzinnego. Każde odciągnięcie lekarza od jego zadań stanowi obawę o życie pacjentów przebywających w Oddziale Pediatrycznym i Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowym.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:30:28
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij