Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Nietrzeźwy weekend na drogach

Wtorek 30 lipca 2019 brak komentarzy

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierujących i jednego po narkotykach. Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 56-letni mężczyzna, który mając w organizmie blisko trzy promile alkoholu kierował samochodem marki Nissan. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze.

Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Dowodów takich nieodpowiedzialnych zachowań nie trzeba długo szukać. W ciągu ostatniego weekendu policjanci na drogach powiatu słubickiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców i jednego po narkotykach.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało u trzech kierujących ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jeden z kierujących odpowie za wykroczenie.

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 56-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, który kierował samochodem marki Nissan mając w organizmie blisko trzy promile alkoholu.

Również w ubiegły weekend policjanci zatrzymali jednego kierującego pod wpływem środków odurzających.

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 30-letni obywatel Litwy – kierowca renaulta, znajduje się pod wpływem narkotyków. Dodatkowo, od mężczyzny pobrano krew do badań.

inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 7:04:43
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij