Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Nielegalnie w Polsce

Środa 21 sierpnia 2019 brak komentarzy

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali dzisiaj 20 sierpnia dwóch obywateli Indii oraz obywatela Liberii, którzy złamali warunki pobytu w Polsce.

Wczoraj (20.08.2019 r.)  nad ranem patrol Straży Granicznej wytypował do kontroli autobus rejsowy relacji Warszawa-Berlin. W autokarze podróżowało dwóch obywateli Indii, którzy jak się okazało w trakcie kontroli dokumentów, posiadali w paszportach zamieszczone wizy węgierskie, które uprawniały ich do pobytu w strefie państw Schengen tylko przez 10 dni. 23 i 28-latek przylecieli do Polski na początku sierpnia. Po kilkudniowym pobycie w Warszawie zamierzali udać się do Berlina. Obaj zostali zatrzymani za niezgodny z prawem pobyt w naszym kraju a następnie ukarani mandatami karnymi. Obywatele Indii pozostają nadal w dyspozycji Straży Granicznej a Komendant Placówki SG w Świecku prowadzi obecnie czynności zmierzające do wydanie cudzoziemcom decyzji powrotowych.

Kolejnego cudzoziemca zatrzymali w Świecku funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki. Tym razem w autokarze relacji Berlin-Gdańsk podróżował obywatel Liberii. Cudzoziemiec oświadczył, że jedzie zwiedzać Gdańsk. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mężczyzna nie ma przy sobie paszportu a jedynie niemiecką kartę pobytu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za niezgodne z prawem przekroczenie granicy państwowej z Niemiec do Polski oraz za pobyt na terytorium RP bez wymaganych dokumentów. 

inf.pras. NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 stycznia 2020 12:04:11
  • imieniny obchodzą:

    Tatiana, Paweł, Miłosz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij