Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Nie był uchodźcą, nie prosił o azyl...po prostu się zgubił...w Kunowicach

Poniedziałek 8 stycznia 2018 brak komentarzy

POLICJANCI POMOGLI 14-LATKOWI Z JAPONII

Policjanci pomogli nieletniemu cudzoziemcowi narodowości japońskiej. 14-latek był zziębnięty i zdezorientowany. Chłopak dwa dni wcześniej wyruszył samotnie w podróż do Polski – nie znał adresu zamieszkania w Niemczech i nie mógł skontaktować się z rodziną, bo rozładował mu się telefon.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (5 styczeń), w godzinach porannych w Kunowicach. Policjanci zauważyli młodego chłopaka, który wyglądał na zmęczonego i potrzebującego pomocy. W trakcie rozmowy okazało się, że 14-latek narodowości japońskiej dwa dni wcześniej wybrał się w samotną podróż do Polski. Chłopak nie znał adresu zamieszkania w Niemczech, gdzie przebywał wraz ze swoją matką. Jego telefon komórkowy miał rozładowaną baterię i nie mógł skontaktować się z rodziną. 14-latek nie potrzebował pomocy medycznej, poprosił jedynie policjantów o kontakt telefoniczny z rodziną. Funkcjonariusze zabrali chłopaka do komendy, gdzie mógł się ogrzać, zjeść ciepły posiłek i wypić herbatę. Na miejscu skontaktowano się również z jego matką. Kobieta kilka godzin później przyjechała do Słubic, żeby odebrać syna. Matka 14-latka była wdzięczna za pomoc, podziękowała policjantom za właściwą reakcję i opiekę nad jej synem.

Inf.Pras KPP SŁubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 10 grudnia 2018 17:44:32
 • imieniny obchodzą:

  Julia, Judyta, Daniel

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij