Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Naukowy zawrót głowy w słubickiej bibliotece

Czwartek 13 lutego 2020 brak komentarzy

Podczas tegorocznych ferii oddział dla dzieci słubickiej biblioteki zamienił się w „Akademię Małego Naukowca”.
W pierwszym tygodniu sspotkanie odbyło się w „pracowni chemicznej”. Podczas zajęć eksperymentalnych, prowadzonych przez Panią Natalię Naruszewicz, chemika z wykształcenia i zamiłowania, dzieci przyrządzały niesamowite rzeczy, m.in. dymiące smocze koktajle, mikstury na niepękające bańki mydlane, tworzyły potwora pożerającego wodę i co najciekawsze, upragniony śnieg! Wyprodukowały także bańki w bańce oraz ciężki dym z suchego lodu. 

Kontynuując tematykę naukową, w drugim tygodniu ferii, oprócz zabawy, zdobywaliśmy również wiedzę na temat wynalazków oraz wynalazców. Dzieci poznały historię polskiego konstruktora i wynalazcy Jana Szczepanika oraz lotnika Stanisława Hausnera. W poszukiwaniu wiedzy pomógł dzieciom bogaty zbiór książek popularnonaukowych oraz pięknie ilustrowany teatr obrazkowy kamishibai. 

W ramach zajęć plastycznych skonstruowano galaktycznego robaka, kosmiczne lustro, rakietę, łazik kosmiczny, telefon i... niekończącą się pizzę, marzenie nie jednej osoby.  Wykorzystując stare gazety  stworzono latawiec, teleskop, wyrzutnię rakiet i bukiet kwiatów.

""Akademia Małego Naukowca" dobiegła końca, ale Biblioteka w Słubicach liczy na to, że rozbudzona w dzieciach kreatywność i ciekawość świata, nie minie wraz z końcem ferii. Mamy nadzieję, że wśród dzieci znajdzie się w przyszłości nie jeden naukowiec i wynalazca! Byliście niesamowici! Do zobaczenia w bibliotece! 

 

Zespół BPMiG w Słubicach

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 7:16:33
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij