Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Narodowy Dzień Zwycięstwa w Rzepinie

Czwartek 10 maja 2018 brak komentarzy

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
„Barwy ojczyste”  
Czesław Janczarski

8 maja uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół świętowali Narodowy Dzień Zwycięstwa. Pełni dumy i czci dla wolnej Ojczyzny uczestniczyli we mszy św. w Kościele pw. Świętej Katarzyny. Później przemaszerowali ulicami miasta z flagą narodową, polskimi Orłami wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne. Na placu Zespołu szkół odbyły się prelekcje i występy, punktem kulminacyjnym było wykonanie zdjęcia z uformowanego z uczniów Zespołu Szkół napisu: “100 lat Niepodległej”.

Za organizację i uczestnictwo uczniowie składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Rzepina p. Sławomirowi Dudzisowi, pracownikom Wydziału Promocji (p. Aleksandrze Zielińskiej, p. Angelice Zielińskiej, p. Katarzynie Misztak i p. Robertowi Antonikowi), p. dyrektorowi Tomaszowi Sidorkiewiczowi i pracownikom MDK, a także Policji oraz OSP. Bardzo gorące podziękowania uczniowie kierują także w stronę Orkiestry Wojskowej w Żaganiu, która uświetniła uroczystość. Panu Wiesławowi Kołoszy - jako inicjatorowi akcji należą się szczególne podziękowania. Na uroczystości pojawili się także uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Słubic.

Dziękujemy wszystkim, którzy z nami byli, szczególnie tym, którzy wytrwali do końca. I już dzisiaj zapraszamy na kolejne edycje patriotycznego śpiewania, które zorganizujemy niebawem.

inf.pras LO Rzepin w Zespole Szkół/oprac. wł.

GALERIA:

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 20 stycznia 2019 13:18:14
  • imieniny obchodzą:

    Fabian, Sebastian

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij