Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Na podwójnym gazie uciekał przez miasto. O mały włos nie potrącił policjantki

Poniedziałek 14 maja 2018 brak komentarzy

Pijany kierowca próbował potrącić policjantkę. W trakcie ucieczki staranował pięć samochodów. Po pościgu 36-letni uciekinier został zatrzymany. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. 36-latek był wielokrotnie notowany i karany. Z uwagi na to, iż działał w warunkach recydywy grozi mu nawet 15-letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (12 maja) w Słubicach. Policjanci około godz.12:30  otrzymali komunikat, że w rejonie mostu granicznego kierujący osobowym oplem blokuje przejazd innym pojazdom oraz wykonuje manewry, które wskazują no to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci podjęli działania zmierzające do zatrzymania auta. Mundurowi zauważyli wskazany samochód na ulicy I-go Maja. Podczas próby podjęcia przez mundurowych kontroli wskazanego samochodu, kierowca cofając o mało nie przejechał interweniującej policjantki. Wtedy zareagował drugi funkcjonariusz i oddał strzał w kierunku przedniego koła pojazdu. Kierowca podjął dalszą ucieczkę, jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. W trakcie ucieczki, w czasie wzmożonego ruchu kołowego i pieszego uciekinier wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, wjeżdżał na chodnik gdzie uszkodził pięć zaparkowanych pojazdów.  Po przejechaniu kilku kilometrów uciekinier zorientował się, że nie ma szans na kontynuowanie jazdy,  porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Podczas czynności okazało się, że 36-letni mieszkaniec Kalisza jest nietrzeźwy. Badanie na stan trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu. 36-latek został zatrzymany  i doprowadzony do policyjnego aresztu. W niedzielę(13 maja) mężczyzna usłyszał łącznie sześć zarzutów m.in. czynnej napaści na policjanta, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 36-latek odpowie za wykroczenia drogowe polegające na m.in. spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymany był wielokrotnie notowany i karany. Z uwagi na to, iż działał w warunkach recydywy grozi mu nawet 15-letni pobyt w więzieniu.

inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 16 października 2018 11:08:40
  • imieniny obchodzą:

    Florentyny, Ambrożego, Gawła

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij