Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Na podwójnym gazie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Poniedziałek 5 marca 2018 brak komentarzy

Nawet 2 lata pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi powiatu słubickiego. Mężczyzna kierując volkswagenem spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie i kierował bez uprawnień. Teraz 21-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek( 2 lutego) na skrzyżowaniu Dąbrowskiego z Krośnieńską w Cybince. Kilka minut przed godziną 20:00 dyżurny słubickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Na miejscu policjanci ze słubickiej drogówki ustalili, że kierujący golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego volkswagena, uderzył w niego i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci bardzo szybko ustalili sprawcę kolizji. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Mężczyznę funkcjonariusze zastali w miejscu zamieszkania. Okazało się, że kierowca golfa jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności, wyszło na jaw, że 21-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania.

21-letni mieszkaniec powiatu słubickiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień.

W 2017 roku policjanci ruchu drogowego  KPP w Słubicach przeprowadzili  blisko 28 tysięcy kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali ponad 200 nietrzeźwych kierujących.

Każdego dnia policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Mimo utraty prawa jazdy  i wysokich kar, kierowcy wciąż wsiadają za kółko na podwójnym gazie nie zdając sobie sprawy, że ryzykują nie tylko własnym życiem, ale życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego. 

Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 997!!!

Inf.pras: KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:28:20
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij