Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Na podwójnym gazie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Poniedziałek 5 marca 2018 brak komentarzy

Nawet 2 lata pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi powiatu słubickiego. Mężczyzna kierując volkswagenem spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie i kierował bez uprawnień. Teraz 21-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek( 2 lutego) na skrzyżowaniu Dąbrowskiego z Krośnieńską w Cybince. Kilka minut przed godziną 20:00 dyżurny słubickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Na miejscu policjanci ze słubickiej drogówki ustalili, że kierujący golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego volkswagena, uderzył w niego i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci bardzo szybko ustalili sprawcę kolizji. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Mężczyznę funkcjonariusze zastali w miejscu zamieszkania. Okazało się, że kierowca golfa jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności, wyszło na jaw, że 21-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania.

21-letni mieszkaniec powiatu słubickiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień.

W 2017 roku policjanci ruchu drogowego  KPP w Słubicach przeprowadzili  blisko 28 tysięcy kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali ponad 200 nietrzeźwych kierujących.

Każdego dnia policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Mimo utraty prawa jazdy  i wysokich kar, kierowcy wciąż wsiadają za kółko na podwójnym gazie nie zdając sobie sprawy, że ryzykują nie tylko własnym życiem, ale życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego. 

Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 997!!!

Inf.pras: KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 25 września 2018 6:04:59
  • imieniny obchodzą:

    Aurelia, Władysław, Kamil

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij