Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Na niebiesko dla Autyzmu - piknik rodzinny Stowarzyszenia "poPROstu

Niedziela 2 kwietnia 2017 brak komentarzy

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

W Słubicach, jak co roku, Stowarzyszenie "Po Prostu" zorganizowało festyn rodzinny pn. “Na Niebiesko dla Autyzmu”.

Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.

Stowarzyszenie wśród swoich podopiecznych ma wiele osób z autyzmem, dlatego postanowiło wraz z rodzicami swoich podopiecznych w tych szczególnych dniach  uwrażliwiać społeczeństwo na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Na placu Bohaterów równo o 14:00 rozpoczął się festyn rodzinny. Na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji - dwa dmuchane zamki, występy lokalnych artystów a także mnóstwo smakołyków oferowanych przez miejscowe firmy gastronomiczne. W zamian za datek wrzucony do puszki Stowarzyszenia można było skosztować doskonale wypieczonej kiełbasy, rewelacyjnej grochówki czy pysznej kukurydzy. Nie obyło się także bez słodkości dla łasuchów. Potężne stoły suto zastawione ciastem swym zapachem ściągały smakoszy z najdalszych zakątków miasta.

Był kącik zabaw, kącik malowania twarzy a po watę cukrową kręconą przez druha Marka ustawiła się kilometrowa kolejka.

Stowarzyszenie specjalnie przygotowało na tę okazję namiot filmów edukacyjnych, w którym mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o autyzmie. W organizację festynu włączyły się liczne firmy i instytucje oraz osoby prywatne, m.in. Uśmiechnięta Planeta – Rodzinne Centrum Rozrywki, Fundacja Grupy Pomagamy, wolontariusze z Koła Wolontariatu Szkolnego „Daj siebie innym” z Gimnazjum nr 2 w Słubicach, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kunowicach, harcerze z Hufca Słubickiego, zespół Frajda, uczniowie Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej, Alicja Szachta, Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Rzepinie Stowarzyszenie.

Dodatkowo Stowarzyszenie poPROstu otrzymało również wsparcie od:

Pana Marka Skupińskiego – za projekt plakatu,

Villi Casino – za napoje i grilla,

Pana Daniela Jankowiaka – za grochówkę,

Piekarni Mika – za chleb,

Cukierni Szczerbińscy – za ciasta,

Hurtowni Chemus za jednorazowe naczynia do poczęstunku,

Prywatnego Pogotowia Walczak – za opiekę medyczną podczas Festynu,

Firmy Agrogobex – za napoje,

sołtysowi Kunowic – Panu Mariuszowi Horoszkiewiczowi, Słubickiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Słubicach, stowarzyszeniu FSL Aktywni dla Powiatu– za namioty, ławki i stoły, Gminie Słubice za udostępnienie prądu i użyczenie ekranu projekcyjnego.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 16 września 2019 9:47:50
  • imieniny obchodzą:

    Edyta, Kamil, Korneliusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij