Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Na granicy z Niemcami (m.in. w Świecku) zostały wdrożone kontrole sanitarne

Wtorek 10 marca 2020 brak komentarzy

Na granicy z Niemcami w Świecku, Olszynie i Jędrzychowicach wdrożone zostały kontrole sanitarne. Decyzja została podyktowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i Europie.

Wcziraj, 9 marca na granicy z Niemcami w Świecku, Olszynie i Jędrzychowicach służby medyczne i fitosanitarne, funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego dokonują kontroli osób wjeżdżających do Polski.

W ramach działań wyznaczono miejsca, w których ustawiono punkty sanitarne. Do kontroli typowane są autokary i busy, którymi podróżują osoby powracające spoza Polski. W pierwszej kolejności prowadzona jest kontrola sanitarna, którą przeprowadzają pracownicy medyczni. Polega ona na dokonaniu pomiaru temperatury ciała. Po stwierdzeniu, że w pojeździe nie ma osób z podwyższoną temperaturą  funkcjonariusze SG/Policji/ KAS/ITD dają do wypełnienia podróżnym karty lokalizacyjne i dokonują weryfikacji danych osobowych z dokumentem tożsamości. Wypełniane karty lokalizacyjne umieszczane są następnie w odpisanej kopercie, zgodnie z zaleceniami GIS i trafiają do służb fitosanitarnych.

Działania te wprowadzone zostały w celu skutecznego powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego wszystkich podróżnych oraz kierowców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

inf.pras. NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 2:29:33
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij