Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Miliony dla słubickiego szpitala

Sobota 10 marca 2018 brak komentarzy

9 marca w Urzędzie Marszałkowskim beneficjenci projektów z zakresu rozwoju społeczeństwa informacyjnego, inwestycji w infrastrukturę edukacji kształcenia zawodowego podpisali i odebrali umowy.

“To w ręce samorządowców trafi 46 mln zł w tych obszarach, bardzo potrzebnych w naszym regionie i wpisujących się w priorytety Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego. One pokazują, że to właśnie w gminach i sołectwach zmieniamy region i Polskę” - podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dofinansowanie trafiło do gmin: Stare Kurowo, Nowe Miasteczko, Łęknica, Lubniewice, Skąpe, Rzepin, Trzebiechów, Witnica, powiatów: żarskiego, wschowskiego i słubickiego (szpital w Słubicach) oraz CKZiU Medyk w Gorzowie Wlkp. 

Rozwój społeczeństwa informacyjnego

Celem realizacji projektów ramach tego działania jest zwiększone zastosowanie systemów teleinformatycznych w administracji publicznej. - "Udało nam się wykonać w poprzedniej perspektywie światłowody. Zrobiliśmy to jako pierwszy region w Polsce. W tej chwili Orange Polska prowadzi bardzo duży projekt w ramach programu krajowego. Finansuje ostatnią milę, która trafi do 53 tys. gospodarstw. Dzięki temu, że są światłowody i szybki internet, samorząd powiatowy Słubic zdobył pieniądze na cyfryzację z zakresie zarządzania i będzie prowadzał e-usługi w szpitalu powiatowym" - wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Projekt pt. „Wdrożenie usług i aplikacji w zakresie e-zdrowia w Szpitalu im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o. o”. otrzymał ofinansowanie z RPO wielkości 2,4 mln zł

Zakres projektu: Przedmiotem projektu jest wdrożenie usług elektronicznych w Szpitalu Powiatowym w Słubicach poprzez wyposażenie jednostki w innowacyjne narzędzia i oprogramowanie informatyczne do świadczenia usług z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (e-usługi) i zarządzania szpitalem. Głównym celem projektu jest informatyzacja administracji szpitala w Słubicach w celu polepszenia jakości usług dla mieszkańców powiatu słubickiego.

“To bardzo ważny projekt dla szpitala w Słubicach. To przedsięwzięcie pozwoli doprowadzić działalność szpitala do zgodności z przepisami i uruchomić szereg bardzo ważnych funkcji użytecznych dla pacjentów, lekarzy” - podkreślał Marcin Jabłoński, starosta słubicki.

Umowę w sprawie projektu podpisała dziś, w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, prezes szpitala Małgorzata Krasowska – Marczyk. Towarzyszył jej starosta Marcin Jabłoński.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020., którego wartość to ponad 3 mln zł, z czego około 2,5 mln zł stanowić będzie wsparcie z Unii Europejskiej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Inf.Pras lubuskie.pl/oprac.wł.


 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 13 grudnia 2018 13:28:12
 • imieniny obchodzą:

  Łucja, Otylia, Eugeniusz

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  JosephExcaf: Приветик всем! Хочу представить вам список http://onebetbest.com/cas.php - ТОП казино онлайн на реальные деньги....

  Poniedziałek 10 grudnia 2018

 • Kierował bez uprawnień

  Tomko: A co grozi osobie która prowadzi samochód a nie ma prawa jazdy tylko jest w trakcie egzaminu na prawko

  Czwartek 15 listopada 2018

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij