Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Miejskie Święto Hanzy 2018 - co, gdzie i kiedy?

Wtorek 10 lipca 2018 2 komentarze

Trzy dni atrakcji czeka mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą i turystów, którzy odwiedzą dwumiasto w nadchodzący w lipcowy weekend. Gwoździem programu będą koncerty gwiazd, m.in. Agnieszki Chylińskiej, zespołu Lemon, Dante Thomasa, grupy Spider Murphy Gang, pokaz  fajerwerków nad Odrą, miasteczko uśmiechu, wioska hanzeatycka, plenerowy koncert muzyki filmowej w wykonaniu frankfurckich filharmoników, zawody pływackie, Bieg bez granic, rejsy Zefirem…i wiele wiele innych...

SŁUBICE:

SCENA GŁÓWNA przy Collegium Polonicum

13 lipca 2018 (piątek)

 • 19:00 - 20:00 - Jowita Świtońska (wschodząca gwiazda ze Słubic)

 • 20:00 - 21:30 - Ich Troje (pop)

 • 22:00 - 23:30 - Agnieszka Chylińska (pop/rock)

 • 00:00 - 00:15 - Fajerwerki (most)

 • 00:15 - 01:30 - Cocktail Boys (muzyka taneczna)

 • 02:00 Zakończenie imprezy

14 lipca 2018 (sobota)

 • 18:30 - 19:30 - Power Play (disco polo)

 • 20:00 - 21:30 - Margaret (pop)

 • 22:00 - 23:30 - LemON (pop/rock)

 • 00:00 - 01:30 - Boys (disco polo)

 • 02:00 Zakończenie imprezy

Tak było rok temu:

FRANKFURT NAD ODRĄ (wybrane pozycje  - cały program na Frankfurt dostępny: TUTAJ)

13 lipca (piątek)

 • 19:00 - "Mellow Mind"  kwintetu z Hohe Fläming - (scena główna przed Ratuszem)

 • 20:30 - Kesh - nieskrępowany rap z alternatywnym rockiem

 • 21:45 - “Spider Murphy Gang” scena przy ratuszu

 • 00:15 - ICE GUERILLA BOYS - dyskoteka na świeżym powietrzu

14 lipca (sobota)

 • 20:30 - Karat - (rock)

 • 22:00 - Dj Tomekk i Dante Thomas, znany z hitu „Miss California”

 • 00:15 - ICE GUERILLA BOYS - dyskoteka na świeżym powietrzu

Tak było rok temu:

Aktywności sportowe:

13 lipca (piątek)

 • 19:30 - „Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen” - 3 edycja (Stadion Przyjaźni)

14 lipca (sobota)

 • 8:00 - polsko-niemiecka Yoga na Koziej Wyspie

 • 11:00 - polsko-niemiecki turniej w wyciskaniu sztangi leżąc - (scena główna przed Ratuszem)

 • 12:00 - polsko-niemiecki turniej szachowy - (most graniczny w Słubicach)

 • 12:00 - Gra w Boule - ogród muzeum Kleista

Otwarcie jubileuszowego 15. Miejskiego Święta Hanzy „Bunter Hering-Swawolny Kogucik” będzie tradycyjnie w piątek o 18.00 na moście łączącym Słubice i Frankfurt. Oprócz przemówień i występów nie zabraknie kultowej już bułki ze śledziem i frankfurckiego piwa.

Z perspektywy mostu będzie można oglądać efektowny pokaz fajerwerków, które o północy rozświetlą niebo nad dwumiastem,

a wcześniej zapraszamy na koncerty:

o 19.00 wystąpi pochodząca ze Słubic Jowita Świtońska,

o 20.00 zespół Ich Troje,

o 22.00 scena przy Collegium Polonicum należeć będzie do Agnieszki Chylińskiej.

Na tej samej scenie w sobotę o 20.00 wystąpi Margaret, o 22.00 zespół Lemon, a o północy grupa Boys.

Ciekawie zapowiadają się też koncerty we Frankfurcie. Tam w piątek o 21.45 na głównej scenie przy ratuszu wystąpi zespół Spider Murphy Gang, o którym mówi się, że rock’n’rolla ma we krwi i palcach, w sobotę o 20.30 wystąpi rockowa grupa Karat, a po niej o 22.00 Dante Thomas, znany z hitu „Miss California”. Kto lubi muzykę filmową będzie miał okazję jej posłuchać w wykonaniu Brandenburskiej Orkiestry Państwowej. W niedzielę o 15.00 na scenie przed ratuszem muzycy wykonają znane utwory, a dyrygować nimi będzie, po raz ostatni, żegnający się z frankfurcką orkiestrą Howard Griffiths.

Na wszytskich czeka także "Diabelki Młyn"

Miejskie Święto Hanzy to impreza, która przyciąga zarówno tych, którzy lubią posłuchać dobrej muzyki, jak i tych, którzy lubią sport. Wizytówką tej imprezy stał się „Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen" organizowany po raz trzeci przez Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i frankfurcki Miejski Związek Sportu. Uczestnicy będą mieli do pokonania 14,065 km, czyli jedną trzecią maratonu.

Ciekawie zapowiada się też kolejny Wowi Couch Surfing, czyli spływ pontonów, które udekorują osoby biorące w nim udział. Nagradzane będzie zarówno pierwsze miejsce na mecie, jak również wygląd i niebanalna inwencja twórcza w dekoracji pontonów. 

W czasie Miejskiego Święta Hanzy po Odrze ścigać się będą wodniacy. Na pontonach, materacach i wszystkim co pływa. Im oryginal-niejszy będzie ich środek lokomocji i strój, tym większe szanse na zwycięstwo. Na legendarny puchar przechodni i zaproszenie do jednej z Redo-Restauracji we Frankfurcie liczyć mogą nie tylko najbardziej kreatywni, ale też ci, którzy 1400-metrową trasę pokonają najszybciej.

„WOWI-CouchSurfing” wymyśliła frankfurcka spółka mieszkaniowa WOWI. Swoim klientom, którzy będą chcieli wziąć udział w zabawie, udostępni dwuosobowe pontony. Pozostali muszą sami zadbać o sprzęt pływający, który wprawią w ruch za pomocą mięśni i wioseł (silniki są zabronione).

Spływ rozpocznie się w niedzielę, 15 lipca, o 12.00. Uczestnicy wystartują z północnego końca wyspy Ziegenwerder i będą musieli dopłynąć do portu zimo- wego za frankfurcką filharmonią. Fani pływania, którzy mają ochotę wziąć udział w spływie, muszą zgłosić swój udział do 13 lipca do 15.00 w Vermietungscenter WOWI przy Brunenplatz 3 – 4 lub w dniu imprezy, do 11.00, przy stanowisku WOWI na moście Ziegenwerder.

5555 gumowych kaczek wypłynie w niedzielę 15 lipca na Odrę. Każda zostanie oznaczona numerem losów, które są już do kupienia m.in. w kasie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Za 13 zł będzie można nieźle się zabawić, a nawet wygrać wycieczkę dla dwóch osób na Dominikanę o wartości 6 tys. euro. Warunek? Trzeba mieć szczęście, żeby wybrana kaczka jako pierwsza dopłynęła na metę.

Organizatorem jest miejska spółka targowa Messe und Veran- staltungs GmbH we Frankfurcie.

Zabawa cieszy się co roku wielkim zainteresowaniem mieszkańców, których kuszą m.in. cenne nagrody. W tym roku zwycięska kaczka zapewni główną wygraną (wakacje na Dominikanie), ta, która przypłynie jako druga - sesję zdjęciową lub wideo, zrobioną z drona, o wartości 1 tys. euro, a osoba, której kaczka jako trzecia pojawi się na mecie będzie mogła się przez rok zajadać się pizzą. Jedna z frankfurckich pizzerii ufundowała roczny abonament o wartości 520 euro. Kaczki wystartują z wyspy Koziej o godz. 13.00.

Organizatorzy pomyśleli też o atrakcjach dla rodzin i dzieci. Przy ul. 1 Maja powstanie miasteczko uśmiechu. Będzie też można zajrzeć do historycznej wioski i poznać dawne rzemiosła, posłuchać występów grup dziecięcych, wziąć udział w warsztatach tanecznych, konkursach i animacjach przygotowanych dla najmłodszych.

Nowością będą plenerowe kawiarenki na moście łączącym Słubice i Frankfurt, który w czasie Miejskiego Święta Hanzy zamieni się w deptak. Będzie tam można m.in. posłuchać muzyki,  obejrzeć wystawę „Twarze pogranicza”, a nawet wziąć udział w sesji fotograficznej.

Na te i wiele innych atrakcji serdecznie zapraszamy!

foto: Joanna Korbus, Natalia, Anna Dziełak

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:24:39
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij