Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Mamy polsko-niemiecki kalendarz wydarzeń!

Piątek 14 grudnia 2018 brak komentarzy

Jak informuje Urząd Miejski Słubicach kalendarz wydarzeń powstał dzięki współpracy Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury z działem Marketingu Miejskiego we Frankfurcie nad Odrą i jest w znaczącym stopniu finansowany ze środków unijnego projektu „Kultura, głupcze”.

- Kalendarz ten, wydany w formie broszury, w nakładzie 6 tys. egzemplarzy, dostępny jest we wszystkich gminnych instytucjach, urzędach, a także w hotelach i restauracjach, w sumie w 60 miejscach w Słubicach i we Frankfurcie - mówi dyrektor Słubickiego Miejskiego Domu Kultury - Tomasz Pilarski.

Na razie zapewnione jest finansowanie tego wydawnictwa na blisko dwa lata. - Dzięki wsparciu projektu "Kultura, głupcze" z Unii Europejskiej, we wrześniu tego roku, stworzona została posada dla osoby zajmującej się zbieraniem informacji, redagowaniem programu i tłumaczeniem.

“Tym samym po raz pierwszy dwujęzyczny program niemal wszystkich lokalnych wydarzeń dwumiasta pojawił się w jednym informatorze” - dodaje Stephan Felsberg, kierownik działu Marketingu Miejskiego we Frankfurcie.

Obaj z Tomaszem Pilarskim są przekonani, że w przyszłości trzeba zrobić wszystko, żeby kalendarz nadal się ukazywał. - Jest ważny nie tylko dla naszych mieszkańców, ale też gości, którzy odwiedzają  Słubice i Frankfurt i chcą wiedzieć, co się u nas dzieje. A dzieje się naprawdę dużo - mówi T. Pilarski i dodaje, że w grudniowym kalendarzu znalazło się 200 ofert spędzania wolnego czasu. - Oczywiście ze względu na zbliżające się święta tych imprez jest więcej, ale w styczniu oferta jest tylko o jedną trzecią mniejsza - dodaje. Cieszy się też, że zbieraniem informacji do broszury, ich redagowaniem i tłumaczeniem zajmuje się słubiczanka Hanna Lech (na zdjęciu), stała bywalczyni wielu transgranicznych wydarzeń, którą zatrudniono w projekcie.

Kalendarz wydarzeń jest stale aktualizowany na stronie internetowej: www.bezgranic.eu


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 6:27:50
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij