Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

"Kucyk trojański" odwiedzi plac mostowy

Piątek 14 grudnia 2018 brak komentarzy

Każdy, kto zna starożytne greckie mity, wie, że koń trojański jest sztuczką oblegających Troję, by wejść do miasta nie do zdobycia. Ufni Trojanie wciągnęli darowanego im konia w mury miasta i zostali zaskoczeni przez greckich wojowników w nocy.

Z artystycznego punktu widzenia "Kucyk trojański" może być postrzegany jako mini wersja wpływu na rzeczywistość. Z tym, że zamiast wojowników (bo kucyk jest nieco mały) mamy strategię konstrukcji rzeczywistości, porządkowania przestrzeni. Jest to nazwa sieci, która łączy dwa stowarzyszenia: LandKunstLeben e.V. i Slubfurt e.V. Pierwsze prowadzi "Ogród Steinhöfel" jako dzieło sztuki, a drugie "Brückenplatz | Plac Mostowy ".

W piątek, 14.12.18 o godz. 17.00 "Kucyk trojański" będzie spacerował na Placu Mostowym w starej sali gimnastycznej na Carl-Friedrich-Emanuel-Bach-Straße we Frankfurcie.

Zaprezentujemy i porównamy oba projekty. Instalacje i występy przygotowane są przez artystów: Gunhild Kreuzer, Barbara Müller, Elke Postler, Christine Hoffmann, Robert Abts, Michael Kurzwelly i zespół LandKunstLeben.

Podczas spotkania "Parlamentu Słubfurtu" rozważana będzie przyszłość Placu Mostowego. Każdy, kto przyjdzie na posiedzenie, staje się automatycznie radnym miejskim ze Słubfurtu i ma jeden głos.

Sesja parlamentarna kończy się koncertem gruzińskiej grupy “Gruppa Alilo".

Serdecznie zapraszamy, wstęp jest bezpłatny.  

Adam Poholski

Słubfurt e.V.

502 016 114; 0160 992 85 291


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 lutego 2020 5:04:17
  • imieniny obchodzą:

    Leon, Ludmiła, Eustachy

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij