Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Krecik w słubickiej Bibliotece!

Piątek 28 października 2016 brak komentarzy

Krecik w słubickiej bibliotece! 

Do Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice zawitał niezwykły gość, który w tym roku obchodzi swoje 60.urodziny. 
W oddziale dla dzieci zadomowił się Krecik-bohater popularnej czeskiej bajki. Wystawa „Krecik moim przyjacielem” składa się z blisko dwustu eksponatów przedstawiających wizerunek tego sympatycznego zwierzątka. 

Są wśród nich m.in. : pluszaki, figurki z drewna i ceramiki, zabawki, gry, kubki i książki. Właścicielem kolekcji jest Jan Rodak z Witnicy. Kreciki zbiera od 14 lat, a pierwszym eksponatem w jego kolekcji był pluszak-Krecik, który został przywieziony prosto z Pragi. I tak to się zaczęło…Kolekcja stale się powiększa, gdyż Pan Jan nie tylko sam zdobywa nowe eksponaty, ale pomaga mu w tym cała jego rodzina, znajomi i przyjaciele.
Krecik, zdobył popularność wśród dzieci w ponad 60 krajach. Jest rozpoznawany na całym świecie. Pierwszy film z Krecikiem powstał w 1956 roku. Według obiegowej historii narodził się przypadkiem. Jego twórca, Zdenek Miler wybrał się na spacer do lasu, aby w spokoju pomyśleć o nowym bohaterze dla dzieci. W pewnym momencie potknął się o kopiec kreta i miał już swojego bohatera!
Krecik jest bohaterem książek dla dzieci, bajek, kolorowanek, maskotek i innych gadżetów. Bawi nas, zachwyca swoimi pomysłami, jest przesympatyczny! Kochały go i kochają wszystkie dzieci! Bajki o Kreciku znają nasi rodzice, nasze babcie, dziadkowie i my!

W ramach akcji „Krecik moim przyjacielem” biblioteka zaprasza wszystkich, małych i dużych, do oglądania tej niezwykłej wystawy. 
Przygotowano również cykl spotkań z Krecikiem i książką w roli głównej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i szkół. 

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką, w celu ustalenia terminu.

Uwaga! 
Uczniom szkół podstawowych z powiatu słubickiego przypominamy o trwającym konkursie plastycznym pt. „Krecik moim przyjacielem”.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 4:01:05
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij