Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Kradli paliwo z cysterny...wpadli na gorącym uczynku

Wtorek 23 stycznia 2018 brak komentarzy

Dzielnicowi z Górzycy zatrzymali na gorącym uczynku 36-letniego mężczyznę, który chcąc dorobić do pensji kradł paliwo ze służbowej ciężarówki. W ręce policjantów wpadł również 50-letni paser, który kupował kradzione paliwo.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek(22 stycznia), na jednym z parkingów dla samochodów ciężarowych, przy drodze krajowej nr 31. Dzielnicowi z Górzycy zauważyli dwóch mężczyzn, którzy kręcili się pomiędzy cysterną a osobowym volkswagenem. Obok ciężarówki stał kanister, do którego mężczyźni spuszczali paliwo bezpośrednio ze zbiornika. Podczas kontroli osobówki, w środku znaleziono pojemniki plastikowe napełnione paliwem. Okazało się, że mężczyźni zdążyli spuścić ponad 200 litrów oleju napędowego o wartości ponad  800 złotych.

Policjanci w związku z popełnionym przestępstwem zatrzymali 36 i 50 latka do wyjaśnienia sprawy. 36-latkowi, który działał na szkodę firmy przewozowej, w której był zatrudniony przedstawiono zarzut kradzieży. 50-latek odpowie za paserstwo. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli stosowne wyjaśnienia.

Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży i paserstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 16 września 2019 9:48:28
  • imieniny obchodzą:

    Edyta, Kamil, Korneliusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij