Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską

Wtorek 25 września 2018 brak komentarzy

Serdecznie zapraszamy na Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, który odbędzie się 26 pażdziernika 2018 r. o godzinie 19:30 w Parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach. Wstęp wolny.

Koncert ten będzie wyjątkowy choćby dlatego, że dawno już w Słubicach nie wystawiane były dzieła takiego rozmachu i w tak wielkiej symfoniczno-chóralnej obsadzie. Ponadto artyści zaproszeni do tego projektu stworzą specjalnie na tę okazję międzynarodowy zespół, składający się z muzyków i śpiewaków pochodzących z Polski, Niemiec i Białorusi. Do dyrygowania udało nam się zaprosić maestro Monikę Wolińską – dyrygentkę światowego formatu, pierwszą Polkę w historii, która stanęła za pulpitem dyrygenckim w nowojorskiej Carnegie Hall, profesora warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W końcu zaś repertuar koncertu, na który składają się wyłącznie dzieła muzyki polskiej, to utwory porywające rozmachem, głęboko osadzone w narodowej tradycji muzycznej.

W programie znalazł się poemat symfoniczny Odwieczne Pieśni z op. 10 Mieczysława Karłowicza, który wykona Brandenburska Orkiestra Państwowa. W drugiej części dołączą do niej chóry Salutaris z Mińska oraz Con Sono i Adoramus ze Słubic oraz czwórka solistów, aby wykonać dzieło dużo bardziej współczesne, którego premiera odbyła się zaledwie 10 lat temu. Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy) do muzyki Wojciecha Kilara to bardzo osobista wypowiedź kompozytora, dedykowana zmarłej żonie. To utwór niesamowicie ciekawy, monumentalny i robiący wrażenie także na słuchaczach nie mających wprawy w odbiorze muzyki klasycznej.

Koncert Galowy, pod honorowym patronatem burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza, zostanie sfinansowany z budżetu samorządu, a także dzięki finansowej pomocy prywatnych mecenasów.

inf.pras. Gmina Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 7 lipca 2020 8:18:15
  • imieniny obchodzą:

    Cyryl, Metody, Estera

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij