Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Komputery za ponad 300 tys. zł trafią do powiatowych szkół!

Czwartek 2 sierpnia 2018 brak komentarzy

W ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim do Starostwa Powiatowego w Słubicach trafiły nowoczesne komputery, które już wkrótce znajdą się w:

Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Zespole Szkół Technicznych (trafią one do pracowni: językowej, środków transportu, spedycji, gospodarki materiałowej, lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych). Komputery pojawią się także w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, (trafią do pracowni: hotelarstwa, architektury krajobrazu, językowej, ekonomicznej oraz żywienia i usług gastronomicznych. Nowy sprzęt dostanie także Szkolny Ośrodek Kariery.

Ile ich będzie?

“Łącznie do szkół trafią 124 komputery stacjonarne, w tym 20 o podwyższonym standardzie, ze specjalnymi parametrami technicznymi. Jest też 18 notebooków” – wylicza koordynatorka projektu Sylwia Cor. Całość kosztowała ponad 315 tys. zł.

“Zakupiony sprzęt pozwoli stworzyć warunki nauczania zbliżone do środowiska panującego w nowoczesnych firmach. To z kolei przełoży się na jakość kształcenia, którego efekty będą odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez pracodawców” - mówi starosta Marcin Jabłoński, który podkreśla, że zdobywanie kwalifikacji w nowoczesnych warunkach zwiększy szanse uczniów na znalezienie zatrudnienia.

Należy dodać, że w ramach tego samego projektu na początku lipca do szkół podlegających powiatowi trafiło dziewięć rzutników samodzielnych, wraz z solidnymi uchwytami oraz nowoczesna tablica interaktywna, z rzutnikiem krótkoogniskowym i wizualizerem, (zawiśnie ona w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym.

Niebawem dostarczone zostaną urządzenia wielofunkcyjne, drukarki oraz dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak np. tablice suchościeralne czy niszczarki. Jakby tego było mało w szkołach pojawią się nowe meble, a także dodatkowe wyposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu, np. sprzęt ogrodniczy dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czy samochodowe modele dla Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.Inf.pras.foto/Starostwo Powiatowe w Słubicach/oprac. wł


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 16 lutego 2019 13:22:39
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Juliana, Daniel

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij