Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Kolejny podrobiony bułgarski dokument zatrzymała Straż Graniczna

Środa 22 maja 2019 brak komentarzy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali 33-letniego obywatela Tadżykistanu. Mężczyzna przyjechał do Polski na podstawie podrobionego bułgarskiego dowodu osobistego.

Do zatrzymania doszło 21 maja gdy funkcjonariusze SG kontrolowali osoby podróżujące autokarem relacji Berlin – Warszawa. Jeden z cudzoziemców okazał do kontroli podrobiony bułgarski dowód osobisty. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie przesłuchania cudzoziemiec zeznał, że podrobiony dokument kupił w Polsce od obywatel Ukrainy za 170 Euro. Bułgarski dowód osobisty z tego co wie został prawdopodobnie wytworzony na terytorium Ukrainy. Na jego podstawie  pojechał na dwa dni do pracy w Berlinie, którą załatwił mu kolega. Obywatel Tadżykistanu przyznał się do zarzucanego mu czynu użycia jako autentycznego podrobionego bułgarskiego dokumentu. Następnie dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 600 zł.

Dodatkowo Komendant Placówki Straży Granicznej w Świecku wydał wobec cudzoziemca decyzję o zobowiązaniu do powrotu z 15 dniowym terminem wyjazdu oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw obszaru Schengen przez 1 rok.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej tylko w 2019 roku zatrzymali 33 cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami.

inf.pras. NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 19 czerwca 2019 3:58:08
 • imieniny obchodzą:

  Gerwazy, Protazy, Julianna

Ostatnie komentarze
 • Gruzin podawał się za Łotysza. Został zatrzymany w Świecku

  Danielheale: Hi! We are friends, looking for interesting and fun guys to meet, enjoy your time and have fun sex. We can be found on the website by clicking on our photo Or click the link...

  Wtorek 18 czerwca 2019

 • Startuje Festiwal Teatralny UNITHEA#20

  FlorM: Florida Georgia Line is my favourite country music band. Headliners Tyler Hubbard and Brian Kelley are those guys that can make anyone sing along. It's the reason I like to attend their shows. And -...

  Wtorek 11 czerwca 2019

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij