Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Kolejny podrobiony bułgarski dokument zatrzymała Straż Graniczna

Środa 22 maja 2019 brak komentarzy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali 33-letniego obywatela Tadżykistanu. Mężczyzna przyjechał do Polski na podstawie podrobionego bułgarskiego dowodu osobistego.

Do zatrzymania doszło 21 maja gdy funkcjonariusze SG kontrolowali osoby podróżujące autokarem relacji Berlin – Warszawa. Jeden z cudzoziemców okazał do kontroli podrobiony bułgarski dowód osobisty. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie przesłuchania cudzoziemiec zeznał, że podrobiony dokument kupił w Polsce od obywatel Ukrainy za 170 Euro. Bułgarski dowód osobisty z tego co wie został prawdopodobnie wytworzony na terytorium Ukrainy. Na jego podstawie  pojechał na dwa dni do pracy w Berlinie, którą załatwił mu kolega. Obywatel Tadżykistanu przyznał się do zarzucanego mu czynu użycia jako autentycznego podrobionego bułgarskiego dokumentu. Następnie dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 600 zł.

Dodatkowo Komendant Placówki Straży Granicznej w Świecku wydał wobec cudzoziemca decyzję o zobowiązaniu do powrotu z 15 dniowym terminem wyjazdu oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw obszaru Schengen przez 1 rok.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej tylko w 2019 roku zatrzymali 33 cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami.

inf.pras. NOSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 11 listopada 2019 23:02:03
  • imieniny obchodzą:

    Bartłomiej, Marcin

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij