Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

„Kaskada” na odcinku drogi krajowej nr 29

Wtorek 26 marca 2019 1 komentarz

Kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierowców znalazły się pod szczególnym nadzorem policjantów ze słubickiej i krośnieńskiej drogówki w trakcie akcji pn. „Kaskada”. Działania polegały na licznym umiejscowieniu patroli policyjnych na odcinku drogi krajowej nr 29.

Policjanci drogówki codziennie dbają o to, aby każdy uczestnik ruchu czuł się na drogach bezpiecznie. W piątek (22 marca) na drodze krajowej K-29 prowadzone były działania KASKADA. Charakteryzują się one specyficznym rozstawieniem patroli na wybranym odcinku drogi. Policjanci rozstawieni na odcinku kilku kilometrów są dużym zaskoczeniem dla kierowców. Szczególne zdziwienie wywołuje nie sam widok policjantów, lecz widok kolejnego patrolu kilkaset metrów dalej. Często bywa tak, że kierowca po minięciu radiowozu policyjnego zaczyna zwiększać prędkość, ponieważ wydaje mu się, że dalej nie natrafi na następny patrol. Tym razem jest inaczej. Patrole policyjne są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku, kilkunastu kilometrów metrów natrafiamy na kolejny. Dzięki temu szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze się zwiększa.
W czasie kontroli drogowych policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Warto zaznaczyć, że niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków, dlatego mundurowi  restrykcyjnie podchodzili do kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość. Kontrolowana była także trzeźwość kierowców, dokumenty i zezwolenia oraz stan techniczny pojazdów. W trakcie prowadzonych działań policjanci skontrolowali 35 pojazdów, ujawnili 19 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Wyruszając w podróż, zwłaszcza dłuższą, zadbajmy o naszą kondycję psychofizyczną. Za kierownicę wsiadajmy wyspani i wypoczęci. Ale przede wszystkim przestrzegajmy  przepisów ruchu drogowego. To swoisty fundament bezpieczeństwa i gwarancja, że swoim zachowaniem na drodze nie doprowadzimy do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. I bezpiecznie wrócimy do domu.

inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 stycznia 2020 13:10:47
  • imieniny obchodzą:

    Tatiana, Paweł, Miłosz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij