Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Jechał BMW pijany ponad setką przez Słubice

Poniedziałek 24 września 2018 brak komentarzy

Alkohol i nadmierna prędkość – to przewinienia wobec, których policjanci nie mają taryfy ulgowej. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 103 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h do tego był pijany.

W czwartkowy poranek (20 września) patrol słubickiej drogówki dokonywał pomiaru w Słubicach na ul. Wojska Polskiego. Kilka minut przed godz. 9:00  policjanci zauważyli samochód marki BMW, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca bmw na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 103 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Nie był to jednak największy problem „pirata drogowego”. Podczas wykonywanych czynności policjanci od kierującego poczuli zapach alkoholu. Badanie na stan trzeźwości wykazało  w organizmie 34-latka ponad 0,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

W Polsce kary za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu są bardzo surowe. Kierowcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys.  złotych.

inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 28 stycznia 2020 18:29:04
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij