Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Jak to z tym chlebem było...

Wtorek 23 lipca 2019 brak komentarzy

20 lipca w Białkowie odbyła się impreza „Jak to z chlebem było”. Wydarzenie przedstawia piękny zwyczaj pielęgnowania tradycji całego procesu powstawania chleba – bohatera polskiego stołu. Przez 10 lat organizowane było przez TMPiB, a wtym roku stery organizacji przejęła Rada Sołecka z Białkowa.

Całość rozpoczęła się od przemarszu na pole rozśpiewanego korowodu żniwiarzy, w którym tradycyjnie uczestniczył Burmistrz Cybinki – Marek Kołodziejczyk. Po dotarciu na miejsce żniwne można było m.in. zobaczyć jak kiedyś wyglądały prace przy żniwach, koszenie sierpem czy młócenie cepem. 

Dalsza część imprezy odbyła się na placu przy dworku, gdzie wszystkim przybyłym na festyn przygrywały lokalne i przyjezdne zespoły. Gmina Cybinka jako współorganizator święta zadbała o występ Zespołu Bayer. Kapela muzyczna składała się z czterech sprawnych muzyków grających przeboje, które bardzo podobały się publiczności.

Na placu można było obserwować poszczególne etapy wypieku chleba, które zakończyły się wspólną degustacją. Oprócz tego nie zabrakło także swojskiego jadła i wielu atrakcji dla najmłodszych. Bez wątpienia największą frajdą dla dzieci były naturalne dmuchańce czyli bele słomy.

Zwieńczeniem imprezy była wiejska potańcówka pod gwiazdami.

inf.pras Gmina Cybinka

GALERIA


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 7 czerwca 2020 7:56:19
  • imieniny obchodzą:

    Jarosław, Robert, Wiesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij