Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

"Ja człowiek" relacja z wernisażu Patrycji Krzeptowskiej [FOTO] [VIDEO]

Sobota 13 stycznia 2018 brak komentarzy

Cykl spotkań z artystami w Galeria OKNO (Galeria Mała) rozpoczął się w nowym roku od wystawy malarstwa i rzeźby słubiczanki Patrycji Krzeptowskiej. 

“Tu przypadkowa plama – nie szkodzi, w coś ją zamienię. Tam kilka kresek, tu ciemniej, tam jaśniej –pomału tworzy się przestrzeń. Niedbale i szybko, bardziej czując niż myśląc …teraz stop! Idę po kawę. Zaraz tu wrócę i dokończę. Wracam z widelcem, szpachelką i łyżką- powstanie oryginalna struktura. W następstwie tej zabawy nie dopiorę ubrań, teraz to nieistotne - mówi Patrycja Krzeptowska - autorka wystawy “Ja człowiek”.

W takim właśnie klimacie powstawał cykl prac „ Ja człowiek” ukazujący zwykłego człowieka. Postacie zostały sprowadzone do prostej, geometrycznej formy, wprawione w kontury, nie mają twarzy wyrażających emocje. Jedynymi śladami ukazującymi emocje są plamy farb chaotycznie rozlane na płótnie, swobodnie spływające zacieki i nierówna struktura budująca napięcie. Dzięki tym zabiegom, każdy może stworzyć do każdego obrazu własną interpretację. Wystarczy tylko przymrużyć oczy i uruchomić wyobraźnię… Zapraszamy do zwiedzania.

foto: Joanna Korbus

GALERIA:


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 23 września 2018 1:38:53
  • imieniny obchodzą:

    Tekla, Bogusław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij