Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Iskra – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata - podsumowanie akcji

Piątek 29 września 2017 brak komentarzy

W dniu 28.09.2017 r. w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach miało miejsce spotkanie modlitewne w ramach ogólnoświatowej akcji Iskra – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata.  W Godzinie Miłosierdzia Bożego ks. dziekan Henryk Wojnar rozpoczął modlitwę łącząc się ze zgromadzonymi w tym momencie w różnych częściach kraju i świata. Za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki w rocznicę jego beatyfikacji modlono się w intencjach  Ojczyzny, miasta oraz parafii.

Następnie zgromadzeni udali się w kierunku jednej z głównych ulic Słubic by tam odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach:1 .Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).

2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!

3. Za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i cały Rząd Polski.

4. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Na zakończenie ksiądz dziekan odczytał list od Papieża Franciszka skierowany do uczestników Iskry - Koronki na ulicach miast świata.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 23 września 2018 1:39:12
  • imieniny obchodzą:

    Tekla, Bogusław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij