Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

I Lubuska Konferencja Psychologii Transportu i Medycyny Pracy

Środa 9 stycznia 2019 brak komentarzy

Samorząd województwa robi wiele, aby realizować zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Mowa tu m.in. o gigantycznych nakładach na infrastrukturę drogową, dopłatach do połączeń kolejowych, autobusowych. Wszystko po to, by równomiernie rozłożyć ruch pasażerski” – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński, który otworzył I Lubuską Konferencję Psychologii Transportu i Medycyny Pracy.

W Urzędzie Marszałkowskim spotkało się kilkudziesięciu ekspertów. Debata dotyczyła nie tylko bezpieczeństwa na drogach, ale także wyzwań w zakresie orzecznictwa o zdolności do pracy i nauki. Problematyka konferencji skoncentrowała się na współpracy m.in. psychologów, lekarzy, prawników, policjantów, specjalistów ds. BHP w zakresie ochrony zdrowia. Podczas spotkania dyskutowano na temat roli i zadań psychologów w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz orzecznictwa o zdolności do pracy i nauki. Omówiono również psychospołeczne zagrożenia w pracy, a także metody ich oceny. Uczestnicy przyjrzeli się obowiązującym standardom wykonywania badań psychologicznych.

“Aby działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa przynosiły efekty, musi w nich brać udział wiele instytucji, służb, a także fachowców z różnych dziedzin. Mam nadzieję, że dzisiejsze rozmowy będą miały bardzo istotny wkład w drodze do osiągnięcia tego celu” - przekonywał Marcin Jabłoński.

Organizatorami konferencji był Urząd Marszałkowski i Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze.

inf.pras. lubuskie.pl

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 21 stycznia 2020 11:59:20
  • imieniny obchodzą:

    Agnieszka, Inez, Jarosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij