Dziennik Informacyjny Powiatu Słubickiego

kontakt@slubickie.info +48 502 530 997

Historia jakich wiele - Sebastian ze Słubic przez alkohol stracił wszystko

Piątek 2 marca 2018 9 komentarzy

Kościół uratował kolejnego bezdomnego? Nie! To Jezus - mówią członkowie wspólnoty Dom Wolności Freedom House w Słubicach.

Od 4 lat w Słubicach funkcjonuje Dom Wolności - Freedom House. Członkowie mówią o sobie: “Jesteśmy chrześcijanami. Wierzącymi Bogu z całego serca, pokładającymi w Nim zaufanie, a oficjalnie jesteśmy zborem Kościoła Bożego w Chrystusie.” (więcej: TUTAJ)

W grudniu wspólnota zorganizowała wigilię dla bezdomnych, podczas której poznaliśmy Pawła (bezdomnego alkoholika, który zdecydował się podjąć terapię, artykuł: LINK oraz artykuł:  LINK).

W tym tygodniu, dzięki wsparciu duchowemu jakie przekazują członkowie wspólnoty Freedom House - do Janowic Wielkich trafił kolejny potrzebujący.

Kim jest uratowany?


[Sebastian w drodze na terapię]

Jeszcze dzisiaj trudno jest mówić, że ktoś jest uratowany. To zawsze jest długa droga i nie jest ona łatwa. Sebastiana czeka na niej wiele zakrętów. On sam od lat zmaga się z chorobą alkoholową, jest ze Słubic i ma status bezdomnego. Historia jak wszystkie inne - przez alkohol stracił wszystko.


[Sebastian w drodze na terapię]

Sytuacją Sebastiana zainteresowała się jego znajoma. Znalazła na Facebooku informację o pomocy jaką oferują ludziom w potrzebie członkowie Domu Wolności. Zadzwoniła, umówiła się na spotkanie i przyszła z Sebastianem. Sebastian sięgnął dna, dlatego podjął decyzję, że będzie walczył. Pozostając na dnie - nie czekało go już w życiu nic dobrego.

“Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci którzy się źle mają” (Mt 9,12) cytuje Słowo Boże Andrzej, który sam siebie nazywa uczniem Jezusa - “Jest w naszej wspólnocie wiele osób, które są po najróżniejszych upadkach: alkoholizm, narkotyki i inne, cieszymy się, że odnaleźli Boga i nawrócili się. Sami nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Tak naprawdę to z momentem przyjęcia do serca Jezusa, tej świadomej decyzji - pozwalasz Bogu działać w swoim życiu i wtedy wszystko się zmienia. Bóg zmienia Ciebie. Cieszymy się, że ludzie podnoszą się po upadkach, ale to nie nasza zasługa, to zasługa tego, że odnaleźli Boga”.

Od kilku tygodni Kościół organizuje służbę pomocy dla potrzebujących ze Słubic i nie tylko. Pomoc ma charakter wsparcia duchowego, polega na rozmowie, doradztwie oraz na poznawaniu Boga i jego Słowa. Skierowana jest do osób z wszelkimi problemami: alkoholizm, problemy w rodzinie, problemy finansowe, zdrowotne i inne.

“Bóg zna sposób na rozwiązanie każdego problemu” - mówi Andrzej - jeden z członków Kościoła.

Dowiedzieliśmy się, że działania Kościoła wspierane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach, którego dyrektorem jest Pani Alicja Baldys. Współpraca przebiega tutaj bardzo sprawnie i bezproblemowo. Podobnie ma się sytuacja ze Szpitalem Powiatowym - gdzie zwykle na początku trafiają bezdomni z powodu chorób, które im towarzyszą.


[chore nogi Sebastiana]

Są szybko przyjmowani, kierowani na detoks, a następnie trafiają do Ośrodka Terapeutycznego w Janowicach Wielkich.

A co słychać u Pawła? (więcej w artykułach: LINK oraz tutaj LINK)

“Paweł przeszedł poziom zero i znajduje się na pierwszym, czeka go jeszcze długa terapia, ale opiekunowie są zadowoleni z jego postępów. Na co dzień poza zajęciami terapeutycznymi pracuje w ośrodku i dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Trzeba przyznać, że pierwsze miesiące terapii są naprawdę bardzo trudne. Obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych, kawy, zakaz spożywania narkotyków, palenia papierosów, zakaz używania telefonów i kontaktowania się z bliskimi. Ciągle się o niego modlimy, żeby wytrwał.” - mówi Andrzej - pozostający w ciągłym kontakcie z dyrekcją ośrodka Panią Oksaną i Jarosławem Wasilewskim.


[Paweł serdecznie Was pozdrawia] 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 16 września 2019 9:45:32
  • imieniny obchodzą:

    Edyta, Kamil, Korneliusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij